• Головна
  • Шахраї ошукали трьох жителів Камʼянця на понад 60 тисяч гривень
10:02, 26 жовтня 2023 р.

Шахраї ошукали трьох жителів Камʼянця на понад 60 тисяч гривень

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

До поліції звернулись троє громадян, які стали жертвами шахрайських схем та втратили загалом понад 60 тисяч гривень.

61-річній пенсіонерці зателефонувала невідома особа та представилася працівником одного із банків. Шахрай запевняв потерпілу, що її кошти в небезпеці і їх негайно потрібно перевести на іншу картку. Для цього жінка мала перейти за посиланням, ввести особисті дані і таким чином захистити свій банківський рахунок. Проте камʼянчанка втратила майже одну тисячу гривень, а псевдобанкіри на звʼязок більше не виходили, інформує Кам’янець-Подільське районне управління поліції.

Також жертвою фішингу стала 34-річна мешканка Камʼянця- Подільського. Жінка продавала на одному із сайтів дитячий візочок. Їй зателефонував потенційний покупець, який повідомив, що зацікавився товаром і має намір його придбати. І для зручності покупки запропонував жінці перейти за посиланням та ввести дані банківської картки. Коли потерпіла ввела свої реквізити та код від картки, з рахунку одразу було знято понад 3 тисячі гривень.

Ще однією жертвою шахрайства став 24-річний камʼянчанин. Він повідомив, що зловмисники зламали його банківські рахунки та заволоділи кредитними коштами в сумі 58 тисяч гривень. По даному факту слідчі Камʼянець-Подільського райуправління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

Наразі поліцейські встановлюють всі обставини подій та закликають: не довіряйте свої особисті дані невідомим особам. Не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте секретну інформацію таку як паролі додатків, соціальних мереж, коди та реквізити банківських карток. Бережіть себе та свої кошти. 

Як убезпечити себе від шахрайських схем: алгоритм дій від поліції 

Шахраї пропонують вигідно обміняти валюту, здійснити передплату за неіснуючий товар або маніпулюють почуттями щодо безпеки рідних.

Поліцейські нагадують про найпоширеніші шахрайські схеми та розповідають, як діяти у небезпечних ситуаціях.

Схема 1. "Ваш родич потрапив у біду"

В таких випадках шахраї часто під виглядом правоохоронця або лікаря повідомляють громадянам, що їхні рідні постраждали в ДТП або ж їх за щось затримала поліція і при цьому вимагають кошти для вирішення проблеми:

Що робити?

Якщо вам телефонують з повідомленням про те, що ваші родичі чи знайомі потрапили у біду і вимагають кошти для вирішення проблеми, то не виконуйте вимог аферистів. Одразу ж з’ясуйте, де знаходиться близька людина, про яку йшлося в розмові та телефонуйте на спецлінію 102. Не панікуйте, якщо людина, про яку йде мова, не бере слухавку чи поза зоною досяжності: зателефонуйте тим, хто може бути поруч і знати про її місце перебування (чоловік, дружина, сусіди тощо)

Схема 2. "Банківський представник"

Представляючись працівниками банківської установ, зловмисники намагаються отримати інформацію щодо вашої картки (номер картки, пароль, CVV-код), аби привласнити ваші кошти:

Що робити?

Якщо вам зателефонували чи надіслали смс-повідомлення з проханням повідомити свій пароль чи активізувати картку, за жодних обставин не повідомляйте ці дані незнайомцям. Зателефонуйте на офіційну гарячу лінію банку для уточнення інформації.

Схема 3. "Вимагають передоплату при здійсненні покупки через Інтернет (соціальні мережі)"

При здійсненні покупок шахраї можуть вимагати повну або часткову передоплату за обраний вами товар, однак не виконують домовленостей та привласнюють гроші собі.

Що робити?

У разі здійснення покупок через мережу Інтернет не надсилайте передоплату неперевіреним продавцям. У випадку, якщо стосовно вас все ж таки було вчинено протиправні дії, у жодному разі не панікуйте, не зволікайте, запишіть номер, з якого вам телефонували шахраї та передайте його співробітникам поліції за спецлінією "102".

Також поліцейські нагадують, що аферисти в процесі реалізації  злочинних схем користуються месенджерами Viber, WhatsApp, Telegram. Тож при спілкуванні за допомогою цих додатків із незнайомцями необхідно бути пильними і не надавати особисті дані для "перевірки" або фото документів.

Читайте також: "На Бахмутському напрямку внаслідок обстрілу загинув Герой Кам'янеччини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що в найближчі 5 років очікує на Україну?
проголосувало 340 відвідувачів
#шахраї #фішинг #карта #товар #крадіжка #гроші #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...