• Головна
  • 19 листопада - Міжнародний день чоловіків: історія та мета свята
17:23, 19 листопада 2020 р.
Надійне джерело

19 листопада - Міжнародний день чоловіків: історія та мета свята

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Вітати зі святом прийнято не тільки жінок, але і сильну стать. Команда сайту "3849 com.ua" дізналася, коли відзначається Всесвітній день чоловіків і хто придумав це свято.

Вперше його відсвяткували в 1999 році жителі Республіки Тринідад і Тобаго — острівної держави у південній частині Карибського моря, що складається з двох великих островів. Згодом це свято знайшло підтримку в інших країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Азії, Європи і в Організації Об'єднаних Націй.

Міжнародний день чоловіків: історія

Ідея проведення подібного свята звучала ще в 1960-х роках, коли з'явилися пропозиції відзначати Міжнародний чоловічий день 23 лютого — за аналогією з Міжнародним жіночим днем, який відзначається 8 березня. Однак довгі 30 років далі пропозицій справа не йшла. Лише на початку 1990-х років за ініціативою професора Томаса Оастера, який керував центром чоловічих досліджень при університеті міста Міссурі-Канзас, у США пройшли незначні заходи в лютому.

Ініціатором Міжнародного чоловічого дня став доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. Він запропонував заснувати свято, яке підкреслить позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві. Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, за його словами, був чудовим прикладом для наслідування.

І на сьогодні це свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу: Австралії, Австрії, Великобританії, Угорщини, Гані, Ізраїлі, Індії, Ірландії, Італії, Канаді, Китаї, Норвегії, Пакистану, Росії, США, Сінгапурі, Тринідад і Тобаго, Україні, ПАР, Ямайці та інших.

Мета Міжнародного чоловічого дня - це привернення уваги до гендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їх ролі в сім'ї та вихованні дітей. Також організатори свята роблять наголос на збереження здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальне, емоційне, фізичне й духовне щастя.

У цей день по всьому світу проходять різні семінари, заходи в школах, програми на радіо і телебаченні, мирні демонстрації і ходи, круглі столи, а також покази арт-об'єктів, присвячені ролі чоловіків у суспільстві. Порядок святкування цього дня не є обов'язковим, як і його тематика. Попри те, що щорічно всім країнам пропонується якась одна основна тема святкування (наприклад, "Чоловіче здоров'я", "Лікування і прощення", "Позитивна роль чоловіків" та інші), кожна держава і кожне місто має право вибрати актуальну для себе тему.

За думкою творців, Міжнародний день чоловіків повинен звернути увагу громадськості на проблеми дискримінації чоловіків в області охорони здоров'я, сімейного права, освіти, ЗМІ тощо, й показати позитивний вплив чоловіків та їх досягнення. За останні роки Міжнародний день чоловіків став включати в себе різноманітні громадські семінари, заходи в школах, програми по радіо та телебаченню, мирні демонстрації та ходи, круглі столи, а також покази арт-об'єктів. Порядок святкування цього дня не є обов'язковим.

Подарунки на Всесвітній день чоловіків

Якщо ви хочете привітати свого коханого чоловіка, хлопця, батька або просто знайомого з їх професійним святом, то для цього вам потрібно просто включити свою фантазію. І не обов'язково, щоб це були якісь пінки для гоління, краватки і листівки, може ви придумаєте і щось оригінальне, адже цей день покликаний до того, що чоловіки повинні отримувати більше уваги і визнання.

Так що просто проведіть більше часу зі своїм чоловіком, подаруйте йому своє душевне тепло і любов. Відмінним подарунком для коханого чоловіка може стати романтична вечеря в одному з ресторанів, а для батька або друга ідеально підійдуть вилазки на природу або походи в ті місця, куди вони давно хотіли піти, але не вистачало часу.

Проявіть свою фантазію, підключіть до цього всю свою любов і привітайте чоловіків з їх святом – Всесвітнім днем чоловіків.

Читайте також: "В обігу з'явилась 10-ти гривнева монета".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тільки на обіди, близько 100 грн на тиждень.
34,8%
В середньому 50 грн в день, за тиждень - 250 грн.
47,2%
100 грн в день, за тиждень десь 1000 грн виходить.
11,2%
Від 100-200 грн в день.
1,1%
Я не даю своїй дитині гроші на кишенькові витрати.
5,6%
#всесвітній день чоловіків #дискримінація #подарунок #свято #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...