• Головна
  • "Позбавте мене аліментів, так як я не спілкуюсь з дитиною, і вона мене даже не знає", або Аліментовий клубок
09:03, 1 березня 2018 р.

"Позбавте мене аліментів, так як я не спілкуюсь з дитиною, і вона мене даже не знає", або Аліментовий клубок

"Позбавте мене аліментів, так як я не спілкуюсь з дитиною, і вона мене даже не знає", або Аліментовий клубок

При розлученні батьків, завжди страждають діти, а особливо, якщо дорослі розійшлись не дуже з гарним присмаком. Виховання дітей - це завжди витрати на утримання, освіту, одяг, розваги, і коли це все лягає на плечі одного із батьків, ключовою темою для спілкування стають - гроші. Якщо колишнє подружжя відповідально ставиться до батьківства, то проблем буде менше, а коли інтереси розходяться, тоді з'являються - аліменти, які не завжди справно сплачуються.

6 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» ( Закон від 7 грудня 2017 року, №2234-VIII ). Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який не сплачує аліменти більше ніж шість місяців.

Варто відзначити, що ставиться питання про посилення відповідальності не лише за несплату аліментів на дітей, а й на утримання одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї.

Незважаючи на всі Закони України багато, хто із платників аліментів на уримання дітей ухиляються від свого батьківського обов’язку. Нещодавно на адресу сайту "3849.com.ua" надійшло кілька цікавих документів, в яких зазначено наступне - кам’янчанин відхрещується від доньки і від сплати аліментів на її утримання.

Тобто закон вступив силу, але на практиці не застосовується. Як і говорило більшість експертів, завжди сторони будуть шукати варіанти оминути законодавчу постанову.

Чоловік, напевно, не хоче визнати того, що позбавлення батьківських прав не звільняє від сплати аліментів.

Ми вирішили проконсультуватись щодо даного питання із кваліфікованою особою, яка зможе надати нам роз'яснення.

Адвокат Шпак Артем Павлович пояснює:

"Згідно імперативних приписів Сімейного кодексу України, зокрема ч. 2 ст. 166 особа, позбавлена батьківських прав не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини. Цей принцип закріплений і у відповідній главі 15 СК України. Законодавцем чітко і однозначно передбачено, що аліменти на утримання дитини присуджуються з того з батьків, хто проживає окремо у розмірі, визначеному у ст. 183, 184 СК України. Жодних застережень, щодо утримання аліментів з батька дитини, який позбавлений батьківських прав, чи не спілкується з дитиною протягом тривалого часу чинним Сімейним кодексом Укоаїни не визначено.

Однак, якщо батько справді перебуває у край скрутному матеріальному становищі, через об’єктивні причини, такий платник аліментів має право звертатися до суду із вмотивованою заявою про звершення розміру аліментів. Однак, таке зменшення можливе у випадку встановлення судом дійсної неможливості сплачувати аліменти у встановленому розмірі через обставини, що не залежать від волі особи і лише з моменту звернення до суду. Прощення наявної заборгованості не передбачено, ні судом, ні органами ДВС.

Щодо матері. Згідно новел законодавства 2018 р. боржників можуть тимчасова обмежити у виїзді за кордон, у праві керування ТЗ, у праві користування зброєю та праві полювання. Також існую адміністративне та кримінальна відповідальність."

Для детальнішої консультації та роз'яснення, що робити в даній ситуації, бажано в індивідуальному порядку звернутись до адвоката, або зателефонувати - +30968001313.

Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області оприлюднило дані, щодо стягнення заборгованості із неплатників податків. В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» виконавцями Хмельницької області у період з 6 по 26 лютого стягнуто заборгованості зі сплати аліментів на суму більше трьох з половиною мільйонів гривень.

Також вирішили дізнатись думку пересічного кам'янчанина, щодо даної ситуації. Детальніше в коментарі журналістам:

"Найгірше те, що людина навіть ніколи не робила кроків на зустріч із дитиною та не приймала участі у матеріальному забезпеченні та її житті. Невже в наш час чоловіки настільки «ниці», але ховатися за спідницю матері (як це власноручного написано боржником) та шукати різні відмовки про причини фінансової скрути це підло. Кожен другий кам’янчанин має обов’язки перед різними фінансовими структурами, в тому числі й банками. Байдужість цього 34-річного чоловіка просто обурює, і це тільки єдиний випадок, який вдалось оприлюднити, а їх безліч по місту й всій Україні.

Чи повинна матір після розлучення за руку вести дитину до батька? Зважаючи на те, що є норми закону, в яких чітко вказано що батькові який бажає зустрічатись із дитиною має право визначити дні і час на спільні зустрічі.

Чому безвідповідальні люди не притягуються до кримінальної відповідальності згідно ст.164 Кримінального Кодексу України? Чому матір на утримані, якої знаходиться дитина має шукати докази щоб підтвердити злісне ухилення батька від сплати аліментів? Хіба це гідний вчинок дорослого чоловіка обливати брудом дитину, якій дав життя і жінку, яка віддає свої сили щоб виховати спільну дитину, та будь-яким чином уникнути адміністративної відповідальності згідно стаття 183-1. «Несплата аліментів » КУпАП."

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борг #аліменти #батьки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...