• Головна
  • Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського
12:04, 20 лютого 2023 р.

Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського

Фото: mohamed_hassan

Фото: mohamed_hassan

Якщо у березні 2022 року на одному з головних сервісів із пошуку роботи "Work.ua" було всього близько п'яти з половиною тисяч відкритих вакансій, то станом на 7 лютого 2023-го року майже 59 тисяч.

У яких містах найбільше шукають працівників?

Після традиційного зниження бізнес-активності перед новим роком у січні в Україні спостерігають сплеск активності роботодавців — 58 952 вакансії. Як зазначає "Опендатабот", це рекордна кількість після повномасштабного вторгнення.

За даними "Work.ua", станом на 7 лютого 2023 року ТОП 5 міст, де найбільше шукають працівників - Київ (15 642), Львів (5 344), Дніпро (4 285), Одеса (3 588), Харків (1 590). Також на сайті розміщено 4 670 відкритих вакансій, що дозволяють працювати дистанційно.

Місто Хмельницький займає 8 позицію з 1 246 відкритими вакансіями. Загалом у Хмельницькій області 1 527 вакансій: 113 у Кам’янці-Подільському, 33 у Старокостянтинові, 22 в Шепетівці, 16 у Нетішині.

Найбільш затребувані фахівці та популярні професії

Найбільш затребуваними фахівцями в Україні є менеджери з продажу, продавці-консультанти, бухгалтери, водії, кухарі та адміністратори. Попри проблеми зі світлом, все ще залишається затребуваною й дистанційна робота.

ТОП найбільш популярних серед шукачів пропозицій стабільний. Кандидати активно відгукуються на вакансії ретушерів, front-end програмістів, тестувальників, вебдизайнерів та адміністраторів салону краси.

На початку січня на ринку активізувались у пошуках роботи літературні редактори, вчителі початкових класів, діловоди, прессекретарі та SEO-спеціалісти. Їх резюме було розміщено найбільше.

Найбільша кількість шукачів — у віці 16-24 років та 25-34 років. Більш ніж половина людей (52%), що розмістили резюме у січні, не мають досвіду роботи.

У Кам’янці-Подільському частіше шукають працівників у таких сферах: роздрібна торгівля, обслуговування, продаж/закупівля, виробництво, готельно-ресторанний бізнес, медицина/фармацевтика.

За посадами найбільш затребуваними у Кам’янці-Подільському й у Хмельницькій області, загалом, є продавці-консультанти, продавці та менеджери з продажу. Саме за цими посадами у "Work.ua" відкрита найбільша кількість вакансій.

За даними Державної служби зайнятості, найбільш популярними професіями на ринку праці Хмельницької області є:

Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського, фото-1

Яких вакансій і спеціалістів не вистачає у Хмельницькій області

У 2022 році на ринку праці Хмельницької області, за даними Державної служби зайнятості, спостерігався дефіцит вакансій у таких професіях: продавець продовольчих/непродовольчих товарів, підсобний робітник, бухгалтер, кухар, вчитель закладу загальної середньої освіти, сторож та інші.

Щодо спеціалістів, то торік не вистачало швачок, токарів, слюсарів-ремонтників, офіціантів та інших.

Середня заробітна плата

Середня місячна зарплата в Україні — 15 000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 104 035 вакансій, розміщених на "Work.ua" за останні 3 місяці.

ТОП 3 міст з найбільшою середньою зарплатою — Київ (18 000 грн), Дніпро (16 000 грн), Львів (16 000 грн).

Середня заробітна плата у Хмельницькому становить 14 000 грн.

За даними Державної служби зайнятості, ситуація виглядає по-іншому. Так, станом на 1 січня 2023 року середня заробітна плата в Україні — 10 084 грн, у Хмельницькій області — 9 121 грн.

Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського, фото-2

61% роботодавців Хмельницької області, що зареєстрували свої вакансії в центрах зайнятості, пропонують своїм працівникам заробітну плату до 8 000 грн.

Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського, фото-3

В Україні, за інформацією з сайту "Work.ua", в переліку високооплачуваних фахівців залишаються медіабаєри (59 500 грн), водії-міжнародники (42 500 грн) та ІТ-спеціалісти. У січні, окрім вакансій керівників, до топу високооплачуваних працівників потрапили також рихтувальники з гонораром у 34 500 грн.

У Хмельницькій області до переліку посад з найбільшою середньомісячною заробітною платою належать: регіональний менеджер (30 000 грн), водій-міжнародник (29 000 грн), рієлтор (27 500 грн), автослюсар (22 500 грн), торговий представник (22 500 грн).

Найменшу ж заробітну плату на Хмельниччині пропонують прибиральникам (7 300 грн), посудомийникам (8 000 грн), операторам ПК (9 000 грн) і операторам АЗС (9 500 грн).

Як війна вплинула на зарплату українців

Війна та економічна криза в Україні змусила бізнес оптимізувати свої витрати, і у перші кілька місяців минулого року заробітні плати в деяких сферах різко впали. У більшості українців зарплата скоротилася (або ж вони зовсім залишилися без роботи) однак є професії, у яких вона зросла.

Але є й нюанс: у деяких професіях (наприклад у сфері ІТ) зарплата прив'язана до курсу долара, і вона могла змінитися не через реальне збільшення суми оплати за працю, а саме через перерахунок.

За даними "Work.ua", зростання стосується посад, де традиційно встановлено значно вищу за середню винагороду за працю. Найвідчутніше це було для представників таких професій:

Ринок праці України та, зокрема, Кам'янця-Подільського, фото-4

Маріна Мельник

Читайте також: "ТОП 7 вакансій у Кам'янці-Подільському із зарплатнею вище 10 тисяч гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#робота #вакансії #аналітика #працевлаштування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...