• Головна
  • Статистика 2022 року: одруження, розлучення, новонароджені (оригінальні імена)
12:12, 3 лютого 2023 р.

Статистика 2022 року: одруження, розлучення, новонароджені (оригінальні імена)

Фото: Кам’янець-Подільський відділ ДРАЦС у Кам’янець-Подільському районі

Фото: Кам’янець-Подільський відділ ДРАЦС у Кам’янець-Подільському районі

Попри руйнівну війну, життя повинно продовжуватися. Тому цей матеріал саме про життя. Реальне життя, де є як позитивні, так, і негативні моменти.

Одруження/розлучення

За перші пів року 2022 було зареєстровано рекордну кількість шлюбів – 103 903. Це на 21% більше, аніж за той самий період у 2021 та абсолютний рекорд за останні 7 років.

Лідером за кількістю новостворених родин стала Дніпропетровська область, де лише за перше півріччя одружилися 13 025 пар. Другу та третю сходинку займають місто Київ (9 749) і Одеська область (7 699) відповідно.

Хмельницька область розташувалася на 8 місці (4 226).

Звичайно, таке підвищення рівня одружень пов’язане з багатьма чинниками, які суттєво вплинули на статистику. По-перше, війна. Багатьох вона зблизила та дала поштовх до змін у житті. По-друге, у березні в Україні реєстрацію шлюбу значно спростили, особливо для тих, хто боронить нашу землю. Саме в березні 2022 року відбулось зростання – 20 726 укладених шлюбів. Для порівняння, у березні 2021 року – 13 767.

Натомість за даними Міністерства юстиції, кількість розлучень, зареєстрованих в РАГСах знизилась майже удвічі – на 42% відносно першого півріччя 2021: 7 632 розірвань шлюбу проти 13 153 – 2021.

Лідером за кількістю розлучень так само як й за кількістю шлюбів, стала Дніпропетровська область – 943 розлучення.

У Хмельницькій області зареєстровано 267 розлучень.

Проте точної статистики того, скільки людей розлучилися саме з моменту російського вторгнення, зараз немає. У Мін’юсті зауважують, що вони не володіють статистичною інформацією про кількість розірвань шлюбів на підставі рішення суду.

Через війну багато жінок виїхали з України, тому нерідко пари розривають стосунки на відстані, не подаючи документи на офіційне розлучення. Через це часто офіційна статистика не збігається з реальним станом справ. Пара формально розійшлася, однак це не зафіксовано на папері. У таких випадках жінки чекають можливості приїхати та подати на розлучення вже офіційно.

Катерина Затулко, адвокат і старший юрист адвокатського об'єднання "Expatpro" із власної практики розповіла, що насправді кількість запитів на розлучення зросла майже у два рази порівняно з довоєнним часом.

Попри всі жахіття, що принесла війна, вона зробила людей сміливішими. Фраза "коли, як не сьогодні?" стала неабияк актуальною. Можливо, пари, які вирішили розлучитися у 2022 році, планували зробити це раніше, проте лише зараз наважилися піти на такий крок. Можливо, їх стосунки погіршилися саме на фоні війни. Інших же вона навпаки згуртувала та дала зрозуміти, що насправді важливо. Через страх втратити кохану людину, не встигнути сказати головного, люди стали відвертіші в розмовах один з одним. Вони усвідомили, що складні часи легше переживати з підтримкою, довірою, любов’ю – разом.

Загалом за січень-листопад 2022 року було укладено майже 210 тисяч шлюбів. Літо, як завжди, стало часом найбільшої кількості одружень. За цих три місяці зареєстрували шлюб 73 345 пар.

Новонароджені

За 11 місяців 2022 року реєстрацій новонароджених поменшало на третину у порівнянні з відповідним періодом 2021 року. Ймовірно, це пов’язано з тим, що частина дітей була народжена за кордоном та їх поява ще не була посвідчена в українських держустановах.

Загалом за неповний 2022 рік народилося 195 тисяч маленьких українців. Хлопчиків та дівчат народжується майже порівну: 51,5% хлопчиків та 48,5% дівчат. Гендерний розподіл новонароджених майже не змінився: 51,50% хлопчиків у 2022 проти 51,52% у 2021.

Під час презентації в Укрінформі директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи академік НАН України Елла Лібанова сказала, що наступний (2023) рік буде роком катастрофічного падіння народжуваності. За словами демографині, вже станом на сьогодні даний показник є низьким, і є ризики, що ситуація буде погіршуватися.

Популярні та рідковживані імена новонароджених у 2022

Українці ніяких обмежень у виборі імені для новонародженого малюка не мають. Тому все частіше батьки намагаються креативно підійти до цього питання й обирають незвичні імена. Але, аналізуючи статистику останніх років, все ж таки більшість надає перевагу традиційності у виборі імені. 2022 рік не став винятком.

Так, за 2022 рік найпопулярнішими жіночими іменами, якими українці називали своїх новонароджених дітей, стали: Анна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра.

У першому півріччі популярним також було ім’я Поліна. В другому ж – Вероніка, Мілана, Єва і Варвара.

Слід зазначити, що після перемоги українського гурту "Kalush Orchestra" на пісенному конкурсі "Євробачення-2022" популярності набирає ім’я Стефанія.

Найпоширенішими ж чоловічими іменами стали: Артем, Олександр, Максим, Дмитро, Михайло.

У першому півріччі популярними також були імена Богдан і Марк. В другому ж – Андрій, Владислав, Іван та Данило.

Однак, як йдеться у дописі міністерства юстиції у Facebook, не всі новоспечені батьки віддають перевагу простоті та лаконічності. Багато хто хоче виділитися і дати дитині ім’я "не як у всіх".

Так, серед жіночих імен є Аделіна-Джавеліна, Джавеліна, Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хозяйка, Аріель, Зореслава, Міссі, Мрія, Луна, Авіталь-Азаліна, Мєр'єла, Сладіслава, Квіта, Ульпана, Мантикора, Ніколоз, Русаліна, Юнія.

Серед чоловічих: Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Миролюб, Варфоломій, Князь, Северус, Зореслав, Моісей, Лорд, Марілуіз, Миродар, Добромир, Граф, Іскандер, Воліслав, Марс, Велеслав, Ахіллес, Сармат, Світозар, Нимрод, Калеп, Ларс, Саркіс, Стиліан, Х'юго, Нікодим, Нектарій.

Імена, які обирали батьки для своїх дітей у Хмельницькій області

Популярні:

  • жіночі: Анастасія, Анна, Вікторія, Вероніка, Дарина, Емілія, Єва, Злата, Марія, Надія, Олександра, Поліна, Соломія, Софія, Ярина;
  • чоловічі: Андрій, Артем, Владислав, Давид, Данило, Ілля, Максим, Марк, Матвій, Михайло, Назар, Олександр, Роман, Тимофій, Ярослав.

Рідковживані:

  • жіночі: Альвіна, Амалія, Афіна, Ванеса, Вів'єн, Глорія, Зара, Ліліана, Луна, Патріна, Юнна, Ульпана;
  • чоловічі: Домінік, Іскандер, Маріус, Натаніїл, Нікодим, Раян, Севіур, Стефа, Юсуф.

Маріна Мельник

Читайте також: "У Кам’янці-Подільському горів гуртожиток університету".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#статистика #шлюб #розлучення #новонароджені #імена
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...