• Головна
  • Як отримати результати ПЛР-тестування та про роботу медиків в умовах пандемії - розповів лікар-епідеміолог Олексій Процков
10:09, 3 липня 2020 р.
Надійне джерело

Як отримати результати ПЛР-тестування та про роботу медиків в умовах пандемії - розповів лікар-епідеміолог Олексій Процков

Фото: Вікторія Гайдамашко

Фото: Вікторія Гайдамашко

Специфічні знання з епідеміології знадобились керівництву КНП "Лікувальний діагностично-консультативний центр", коли на базі закладу створювали мобільну медичну бригаду з забору біоматеріалу для тестів на коронавірус.

Консультантом та співорганізатором процесу став лікар-епідеміолог Олексій Процков. Він відповідає на запитання, які пов’язані з його професійною роботою.

- Олексію Олександровичу, у чому зараз полягає ваша робота, як епідеміолога?

- Моє завдання – організація роботи медичної мобільної бригади, що відбирає біологічні зразки для ПЛР-тестування на коронавірус; її ресурсне забезпечення; організація пакування та транспортування ПЛР-проб до хмельницької лабораторії з дотриманням холодового ланцюга. При транспортуванні об’єднуємо зразки із нашого Центру, дитячої поліклініки, інфекційного та інших відділень міської лікарні.

- Хто відслідковує контакти хворих на COVID-19?

- Це проводиться міським відділом "Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України" та КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги". У них налагоджена співпраця із медичною мобільною бригадою Центру, іншими медзакладами по складанню списків осіб, яким потрібно зробити ПЛР-тестування.

- Зараз велике значення у боротьбі із пандемією є кількість зроблених тестів та швидкість їх обробки. На жаль, нашим містянам доводиться чекати результатів по декілька тижнів. Чому так?

- Хочу заспокоїти людей з приводу того, що зразки біоматеріалу хмельницькою лабораторією обробляються кпродовж одного-двох днів. Якщо результат позитивний, то прізвища людей одразу повідомляються у місцеві штаби по боротьбі із коронавірусом. А от офіційних довідок щодо негативного результату можна чекати довго, тут виникає паперова тягнучка. Їх (довідки) потрібно шукати у лікарняних закладах, у сімейних лікарів, які дали направлення на проходження ПЛР-тестування.

- Наскільки ефективні медичні пости, що працюють на вході у заклади? Є розмови, що вони функціонують "для галочки" і користі не приносять.

- Черговими на постах проводиться попередній огляд та вимірювання температури, аби виокремити людей з підозрою на COVID-19 із загального потоку відвідувачів. Кожного дня трапляються особи, які температурять або погано себе почувають. Таких відвідувачів проводять в ізолятори, яких два на першому поверсі будівлі по вул. Огієнка, 20 та два по вул. Франка, 30, вони також є в кожній амбулаторії сімейної медицини. З ізольованою людиною спілкується сімейний або черговий лікар, які мають досвід опитування та огляду людей з підозрою на COVID-19, вивчили специфіку протікання хвороби, тож можуть визначити, чи людина інфікована. При потребі проводяться швидкі тести або хворий одразу відправляється до Хмельницької інфекційної лікарні. Багато випадків, коли людина прийшла з температурою, але при опитуванні виявляється, що у неї інше захворювання пов’язане із респіраторними синдромами. Тож пости встановлені не дарма і вони виконують свою функцію.

- Хто займається вивезенням медичних відходів пов’язаних із коронавірусом?

- У нас підписаний договір з спеціалізованою організацією по утилізації. Поки що медичні відходи накопичуються в окремому контейнері. Коли буде послаблення карантину, спеціалізована бригада забере їх та утилізує.

- Яка ситуація із тестами на коронавірус?

- Для ПЛР-тестів все потрібне є у достатній кількості. Швидкі тести також маємо, але вони зараз використовуються рідко. Також у місті є 4 приватних лабораторії, які проводять ІФА-діагностику (дослідження на антитіла до COVID-19). Адміністрації міста закупила 400 ІФА-тестів, більшість з яких передана для тестування медпрацівників міської лікарні. Наступні партії будуть використовувати для осіб, які найбільше контактують із людьми з підозрою на коронавірус. За наказом МОЗ вони мають проходити тестування раз на місяць.

- Чи потрібен так званий "одяг космонавтів" тим, хто працює з ковідом? У ЗМІ є інформація, що такий захист зайвий.

- Є мінімум захисного одягу який повинен бути на людях, що працюють з коронавірусом. Ми вирішили, що для працівників бригади такий високий захист повинен бути. Цю марку і тримаємо.

- Які поради Ви б дали людям?

- Вірус тепер з нами надовго, а отже ми повинні навчитись жити з ним без суттєвого зниження якості повсякденного життя, особливо дітей та людей старшого віку. Суб'єктам господарювання різних форм власності (освіта, перевізники, торгівля, сфера послуг) треба все-таки прислухатись до рекомендацій, які викладені у постановах головного державного санітарного лікаря України щодо організації їх діяльності. Також необхідно кожному з нас дотримуватись заходів з особистої гігієни та профілактики, що чітко прописані у ряді нормативних документів - це соціальна дистанція, масковий режим, режим дезінфекції рук та поверхонь в приміщеннях, де перебуваємо.

Щодо безпеки медперсоналу - це особиста гігієна та глибоке розуміння небезпеки. Зі свого боку адміністрація лікарняних закладів повинна піклуватись про засоби індивідуального захисту, безпеченість лікарняного довкілля і періодичне тестування колег на коронавірус відповідно наказів МОЗ. За даними ВООЗ є висока вірогідність нового підйому захворюваності в осінній період поточного року. На мою думку, враховуючи можливість мікст-інфекції, необхідно щепитись від грипу ще до початку холодного сезону. Також хотів би наголосити на толерантному ставленні до інфікованих і тих, хто перехворів, бо на їх місці може опинитись кожен. В подальшому ці люди матимуть набутий імунітет. Це свого роду імунізований прошарок, який і нас буде захищати. Колегам бажаю здоров’я та гідно пройти випробовування пандемією.

- Спасибі за інформацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Чекатиму, доки відкриють кордони, і поїду в Європу/Азію/Африку/Америку.
19,7%
Оберу один із варіантів відпочинку в Україні.
25,4%
Не маю коштів на відпочинок.
45,1%
Не планую літній відпочинок, адже після довгого карантину хочеться попрацювати.
9,9%
#інтерв'ю #медицина #пандемія #коронавірус #лікарні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...