• Головна
  • Як в області розподілять майже 600 млн. додаткових коштів на освіту і медицину?
16:40, 24 січня 2019 р.
Надійне джерело

Як в області розподілять майже 600 млн. додаткових коштів на освіту і медицину?

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Кабмін затвердив розподіл Хмельницькою обласною радою додаткової дотації на освіту і медицину між громадами області на 2019 рік.

Днями Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у всіх областях України.

Згідно з цим розподілом, із майже 15 млрд. грн. по Україні, бюджет Хмельницької області загалом отримує 597,6 млн. грн. на фінансування видатків, які не покриваються за рахунок освітньої та медичних субвенцій, зокрема, і на зарплату непедагогічних працівників у сфері освіти та оплату комунальних послуг у сфері охорони здоров’я.

Із цієї суми 40% (239 млн. грн.) розподілено на обласний бюджет, 31% (185,1 млн. грн.) - на районні бюджети, 5% (29,9 млн. грн.) - містам обласного значення та 24% (143,6 млн. грн.) на ОТГ.

У Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України проаналізували розподіл, і зазначають, що Хмельниччина входить до 10-ки областей, де певним чином врахували інтереси міст обласного значення та ОТГ, проте розподіл міг би бути більш збалансованим.

Якщо порівнювати з іншими регіонами України, то, до прикладу, у Харківській області для міст обласного значення виділено 24,8 % від загальної суми додаткової дотації, у Житомирській – 18,9%, у Київській – 12% тощо.  Повідомляє прес-служба Хмельницького РВ АМУ.

Загалом, аналізуючи тенденцію по країні, експерти центрального офісу АМУ стверджують, що в середньому у 2019 році на обласні бюджети надано 45% коштів додаткової дотації, на міста обласного значення – 5%, а на ОТГ – 13,5%. АМУ вважає такий розподіл несправедливим, оскільки на освіту у медицину обласні бюджети витрачають в середньому лише 11% від усіх видатків, в той час як в містах обласного значення розташовано близько 70% інфраструктури для надання освітніх і медичних послуг. Таким чином, стає очевидно, що інтереси місцевого самоврядування враховано недостатньо.

Саме тому Асоціація міст України уже не вперше відкрито говорить про проблему розподілу додаткової дотації, а минулого року вимагала змін до Бюджетного кодексу, якими б було затверджено пропорції розподілу загального обсягу цієї дотації між рівнями бюджетів і критерії розподілу в межах визначених пропорцій. Проте минулого року народні депутати прийняли "компромісне рішення" і відповідний розподіл, який здійснюють ОДА, повинен проходити затвердження Кабміном.

Саме це, на думку, Мінфіну, мало забезпечити справедливість і збалансованість інтересів усіх громад. Проте загрозлива і несправедлива тенденція по Україні зберігається, саме тому АМУ звернулася до Прем’єра із проханням скасувати рішення про розподіл від 16.01.2018 року, та наголошує, що і надалі відстежуватиме цю тему і відстоюватиме інтереси місцевого самоврядування.

Читайте також: "Колишнього очільника Хмельницького Сергія Мельника Президент нагородив орденом "За заслуги"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#додаткові гроші #бюджет #бюджет 2019
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...