• Головна
  • У Кам'янці ініціювали створення реабілітаційного центру для військових
10:03, 7 березня 2018 р.

У Кам'янці ініціювали створення реабілітаційного центру для військових

У Кам'янці ініціювали створення реабілітаційного центру для військових

Вчора, 6 березня, на 52 сесії Камянець-Подільської міської ради розглянули пропозицію щодо створення у місті реабілітаційного центру для військових, яку висунув Мирний Іван Васильович.

Реабілітація військових, які повертаються зі Сходу є важливою складовою повноцінного повернення військових до повноцінного життя.

Демобілізований розвідник 54 механізованої бригади Іван Мирний презентував проект центру:

На сьогоднішній день маємо величезний потенціал в суспільстві щодо допомоги учасникам бойових дій, хлопцям які воюють, хлопцям які беруть участь у нашій війні з Росією на Сході. І маємо абсолютну неорганізованість в цій допомозі, кошти кудись йдуть, певна категорія отримує допомогу, певна ні. З цією метою, 5 березня, я та мої побратими, ці люди також воювали зі мною на Сході, заснували фонд благодійної допомоги учасникам бойових дій «НАШІ». Мета фонду – це допомога абсолютно всім учасникам бойових дій міста Кам’янця-Подільського та району (згідно з цільовими програмами, тобто не буде такого, що гроші йдуть невідомо до кого й невідомо для чого), під кожну благодійну умову прописується окремий благодійний проект і направляються кошти. На даному етапі ми маємо проект реабілітаційного центру при сприянні фонду.

Реабілітаційний центр буде працювати в чотирьох основних напрямках:

1. Програма психологічної реабілітації. Програма психологічної реабілітації будується на постанові кабінету міністрів від 27.12.2017 року №10/57 в цій постанові абсолютно чітко прописано механізм й чітко прописані дії медичних працівників, організаторів реабілітації.

2. Програма соціальної адаптації демобілізованих учасників бойових дій.

На сьогоднішній день, ми маємо ситуацію, коли приходить учасник бойових дій з війни і по-перше його не беруть на роботу, по-друге, він не має нічого за спиною, ніяких залишків тому, що все в основному йде на медицину, на таблетки, крапельниці й не має ніякої допомоги в соціумі. Для цього в нашому центрі реабілітації ми залучаємо приватних підприємців, які будуть поводити бізнес-тренінги, тренінги по допомозі учасникам бойових дій у працевлаштуванні й організації власної справи.

3. Юридична підтримка учасників бойових дій.

Я на своїй шкурі знаю, що це таке, коли ти приходиш і в тебе немає одної бумажки з частини і тебе "футболять" по різним фондам, кажуть, що ти ніхто і звати тебе ніяк. Не всі знають свої пільги, й на що вони можуть розраховувати, якщо отримали статус чи пораненого, чи учасника бойових дій. І відповідно вирішення юридичних питань по земельним ділянкам, по паях. Для того, щоб було спрощено саму систему, в центрі реабілітації запроваджується юрист, який буде тим займатися, який буде за пацанів ходити і збирати документи.

4. Матеріальна допомога учасникам АТО та їх сімям.

Коротко скажу про людей, які будуть в цьому центрі - щоб ви розуміли. Не всі прийдуть не всі захочуть. Той, хто потребує допомоги медичної, юридичної, він сам не піде. Для цього ми маємо близько 200-300 чоловік громади. Ми спілкуємось між собою і люди звертаються, що є проблеми з тим чи іншим. Але людина сама ніколи не піде на це.

На сьогодні в Камянці-Подільському та районі близько тисячі учасників бойових дій, з них приблизно третина потребує допомоги. Пропускна спроможність реабілітаційного центру, згідно норм постанови – 300 чоловік в місяць. Якраз така кількість потрібна для допомоги місцевим військовим.

Також доповідач звернувся до статистики, яку оприлюднив начальник генерального штабу, що від початку війни, 540 військовослужбовців закінчили життя самогубством, тобто 2-3 людини в тиждень. Центр має на меті допомогти людям, щоб запобігти таким втратам.

Найближчим часом на волонтерських умовах відправляється два психолога з Камянця в місто Дніпро для того, щоб пройти практику. Практика взята ізраїльська, яка нам найбільше підходить для нашої війни тому, що брали американську практику - не підійшла нам, брали радянську, яка взагалі не годиться. Для нашої війни підійшла саме ізраїльська практика.

Отже, для створення реабілітаційного центру потрібно 700 тисяч гривень в рік (комунальні платежі, заробітні плати). Ініціатори вже провели калькуляцію.

700 тисяч гривень в рік за те, що 300 чоловік повернуться в соціум, будуть працювати, будуть платити далі податки, будуть створювати бізнеси й ніхто не буде гинути, і будуть соціально активні люди, патріоти.

Вирішено винести дану пропозицію на розгляд депутатського клубу, який відбудеться 13 березня, де її детальніше розглянуть, запросять спеціалістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реабілітаційнийцентр #Мирний #військові #сесіяміськоїради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...