• Головна
  • На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів
Невідома Хмельниччина
12:18, 5 березня 2018 р.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів

Невідома Хмельниччина
На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів

У Хмельницькій області можна віднайти залишки самопроголошеної держави, яка виникла на початку XIX століття. З'явилась вона завдяки поділам Речі Посполитої. Та незважаючи на коротке існування та незначні розміри, залишила свій слід в історії України.

Миньковецька держава була заснована поміщиком Ігнацієм Мархоцьким. Він проголосив незалежність своїх земель та провів тут низку новаторських реформ. До нашого часу дійшли залишки тогочасної забудови - це Тріумфальна арка, залишки замків Мархоцького, оборонні вежі однієї з твердинь, храми та старовинний парк з гротами.

В наші дні, щоб побачити залишки резиденції легендарної держави, варто відвідати кілька сіл Хмельницької області: Миньківці, Кружківці, Отроків, Притулівка, Сокілець та Підлісний Мукарів. "ТСН.Туризм" розповідає про найцікавіші місця, які варто побачити.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів, фото-1

google.com/H.J. Atcx

Миньківці – колишня столиця Миньковецької держави. Спочатку – місто, потім столиця та райцентр, а тепер – село. У старовинній будівлі з підземеллям працює музей Ігнація Мархоцького. Крім того, є музей у великому млинові на річці Ушиця, ближче до села Кружківці. Тут зберігаються предмети побуту українських селян та поміщиків XIX століття та відомості про Миньковецьку державу.

Поряд з млином збереглась старовинна криниця. У неї, за переказами, поміщик Мархоцький впустив золоту прикрасу.

Один із цікавих фактів – кріпосне право тут відмінили 1795-го року. Для порівняння, у Російській імперії це зробили через 66 років – 1861-го року.

Від Миньківців відкривається чудова панорама на долину річки Ушиця, яка протікає яром.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів, фото-2

www.instagram.com/vasilburbas 

Михайлівська церква була збудована 1838-го року. До цього на її місці стояв дерев'яний храм, дзвони з якого були перенесені до кам'яної новобудови. Саме вони є свідками часів Миньковецької держави.

На околицях Миньківців створено дендропарк. Крім місцевих порід, тут висаджено близько 260 видів завезених дерев. Серед них дерева-екзоти: гінкго, тис ягідний, півонія деревовидна та ін.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів, фото-3

www.instagram.com/sunny_dp_ 

Резиденція засновника Миньковецької держави розташована у Отрокові. При в'їзді до неї стоїть Тріумфальна арка. Майдан навколо замку Сцибор-Мархоцького огороджений кам'яним парканом з вежами у середньовічному стилі. Замок непогано зберігся, але потребує реставрації. У паркові біля твердині є залишки декоративних гротів.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів, фото-4

plus.google.com/Роман Гураль 

Поряд з Отроковим у Притулівці розташований ще один родовий палац Ігнація Мархоцького. Саме тут він похований. А за його життя, як свідчать джерела, тут були розбиті сади з фонтанами, водоспадами та скелями. А носила місцевість назву Притулія Зелена.

Сокілець – ще одне старовинне місто, а нині село, що зникає. На околицях можна віднайти кам'яні хрести та залишки костелу, який був перебудований з мечеті. Добре збереглась Михайлівська церква. На околицях села, під час сезонних робіт, неодноразово знаходили різні старовинні речі.

У селі Підлісний Мукарів зберігся Костел святого Йосипа. І хоча освятили його 1886-го року, що значно пізніше існування Миньковецької держави, – храм варто відвідати. Він збудований у неоготичному стилі, прикрашений вежами, масонською символікою та цікавими вітражами. Костел оточений парканом, поряд є дзвіниця. В середині він добре зберігся, тут навіть є орган.

На Хмельниччині була столиця Миньковецької держави: замок химерного графа вразить туристів, фото-5

www.instagram.com/batrachki 

Миньковецька держава відігравала важливу роль в регіоні. Тут чеканили власні монети, діяв суд, була збудована лікарня, де працювали відомі тогочасні лікарі. Резиденцію Ігнація Мархоцького зображував на своїх малюнках відомий художник XIX століття – Наполеон Орда. А її кордони були позначені стовпами: "Кордон Миньковецької держави з Російською імперією" та "… з Австрійською імперією" відповідно.

Граф Ігнацій Мархоцький, був ув'язнений через непорозуміння з католицькою церквою. У своїй державі, він відзначав свята язичницьких богів, зокрема Мокоші. А також, збудував святилища просвітителів Вільгельма Телля та Ж. Ж. Руссо.

На території замку проводиться міжнародний фестиваль лазерного шоу "Отроків". 2017-го року був 10-й ювілейний опен-ейр. Свято відбувається в кінці літа.

Як дістатись. Всі місця розташовані в межах двох районів: Новоушицького та Дунаївського. Миньківці розташовані між Новою Ушицею та Дунаївцями. Дістатися можна будь-яким автобусом, що рухається між містами. Щоб дістатись до Отрокова, варто доїхати до Антонівки. Звідси до села 5 км пішки. Найзручніше відвідати всі місця на власному автомобілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Миньковецькадержава #Миньківці #химернийграф #держава #Хмельниччина #туризм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...