• Головна
  • Законопроекти, за які можуть проголосувати цього тижня у Верховній Раді
11:34, 1 березня 2018 р.

Законопроекти, за які можуть проголосувати цього тижня у Верховній Раді

Законопроекти, за які можуть проголосувати цього тижня у Верховній Раді

Додаткові дні відпустки

Законопроектом №5512 пропонуються зміни, згідно з якими час, необхідний для проїзду у межах України до місця проведення наданої відпустки та назад, не буде зараховуватися до тривалості щорічної основної відпустки військовослужбовців, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин, які надаються в особливий період, під час дії воєнного стану.Іноді військовослужбовцю на дорогу потрібно 2-3 дні, що нівелює саму суть наданої відпустки. Дні в дорозі підтверджуватимуться квитками на поїзд, автобус, де буде вказано час проведений в дорозі. Цей нюанс буде врегульовано підзаконним нормативно-правовим актом Міністерства оборони.Рекомендуємо прийняти законопроект №5512 за основу та в цілому.

Оперативне прийняття рішення щодо СЗЧ

На сьогоднішній день, військовослужбовці, які без поважних причин відсутні за місцем проходження військової служби, переводяться поза штат, однак не звільняються з військової служби. Закон забороняє взяти на їхню посаду іншу людину. Це призводить до неукомплектованості військових частин і, як наслідок, негативно впливає на обороноздатність держави.Прийняття законопроекту №5640 надасть можливість оперативно приймати рішення щодо звільнення військовослужбовців, які без поважних причин відсутні за місцем проходження служби більше ніж два місяці. Це дозволить доукомплектовувати посади, які фактично залишаються незайнятими.Рекомендуємо прийняти законопроект №5640 за основу та в цілому.Важливо! У законопроект №5640 до другого читання планується внести поправки стосовно врегулювання питання звільнення військовослужбовців у 2018 році. Прийняття цієї норми є надзвичайно важливим для великої кількість військовослужбовців, які наразі не можуть скористатися правом на звільнення.

Служба в ЗСУ з інвалідністю

Згідно чинного законодавства військовослужбовці, визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби, підлягають звільненню за станом здоров’я. Проектом закону №6052 пропонується надати можливість залишатись на військовій службі військовослужбовцям, які отримали травми, поранення чи інші ушкодження здоров’я під час участі в бойових діях. Мова йде лише про осіб, стан здоров’я яких дозволяє виконувати службові обов’язки відповідно до займаної посади, що підтверджується медичним висновком.Реалізація закону сприятиме укомплектуванню Збройних Сил України високовмотивованими та кваліфікованими кадрами., що підтримують Міністерство оборони та Генеральний штаб Збройних Сил України.Також законопроект пропонує підвищити вік вступу до військових ВУЗів до 30 років.Рекомендуємо прийняти законопроект №6052 за основу та в цілому.

Дискримінація родин померлих

Держава надає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) родинам загиблих військових у розмірі 1 321 500 грн. Однак якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує допомоги. Законопроекти №6268, 6268-1, 6268-2 пропонують надати право на отримання одноразової грошової допомоги членам сімей померлих військових, смерть яких настала після звільнення зі служби.Законопроект №6268 передбачає можливість отримання ОГД, в разі якщо смерть настала протягом 3-х місяців після звільнення з військової служби. Законопроект №6268-1 – якщо смерть особи настала протягом 1 року після звільнення з військової служби. Законопроект №6268-2 – якщо смерть особи настала протягом 18 місяців після звільнення з військової служби. Проте прийняття будь-якого з законопроектів забезпечить соціальну підтримку родин померлих захисників.Рекомендуємо прийняти будь-який із законопроектів за основу та в цілому.

Розвиток власної справи

Законопроектом №5518 пропонується надати фізичним особам–підприємцям з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції право на одержання безповоротної одноразової фінансової допомоги на розвиток власної справи та право на державну допомогу у вигляді пільг з оподаткування тощо. Прийняття та реалізація законопроекту сприятиме соціальній адаптації зазначених осіб.З урахуванням деяких зауважень рекомендуємо прийняти законопроект №5518 за основу та в цілому.

Забезпечення права на безкоштовну освіту

За чинним законодавством учасники бойових дій можуть отримати підтримку від держави на здобуття освіти. Однак скористатися пільгою можна лише до досягнення 23 років. Вікове обмеження не дозволяє більшості учасників бойових дій використати надану пільгу. Законопроект №6298 пропонує скасувати наявне вікове обмеження. Прийняття законопроекту сприятиме адаптації ветерана в цивільному житті. Рекомендуємо прийняти законопроект №6298 за основу та в цілому.

Ідентифікація військовослужбовців Національної гвардії України

Законопроект No5701 пропонує створити систему персональної ідентифікації військовослужбовців Національної гвардії України (далі - НГУ). Зокрема, передбачається створення єдиної бази індивідуальних номерів військовослужбовців НГУ та безкоштовний доступ до такої бази в мережі Інтернет шляхом надання інформації на запит за конкретним номером. Кожному військовослужбовцю НГУ передбачено довічне присвоєння індивідуального номера. Встановлюється обов’язок військовослужбовця завжди мати при собі жетон та індивідуальний номер на засобах захисту.Це дозволить громадянам легко бачити, запам’ятовувати та фіксувати індивідуальний номер військовослужбовця НГУ під час виконання ним завдань із охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, у разі можливих неправомірних дій з його боку, або коли військовослужбовець НГУ не бажає представитись чи пред’явити своє службове посвідчення за аналогією ідентифікації поліцейських Національної поліції.За результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Безкоштовна гаряча лінія для учасників війни України проти російської агресії та членів їхніх сімей - 0 800 308 100, понеділок-п'ятниця, 9:00-18:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військові #допомога #Юридичнасотня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...