• Головна
  • Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців, виплати компенсації за піднайом житла, оперативне прийняття рішення щодо СЗЧ
13:23, 16 січня 2018 р.

Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців, виплати компенсації за піднайом житла, оперативне прийняття рішення щодо СЗЧ

Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців, виплати компенсації за піднайом житла, оперативне прийняття рішення щодо СЗЧ

Прийняття законопроекту№5027 запровадить виплати компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом (у разі відсутності можливості їх розміщення в спеціально пристосованих казармах або у сімейних гуртожитках).

Це сприятиме вирішенню питання забезпечення житлових прав військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом, які не забезпечені житловими приміщеннями.

Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців

Законопроект № 1174 пропонує встановити кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, посягання на життя, захоплення у заручники військовослужбовця Держприкордонслужби, ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони (перелік силових відомств вичерпний). Однак ст.ст. 115, 147, 194, 348 Кримінального кодексу України вже передбачають відповідальність за вказані злочини. Впровадження спеціальної відповідальності тавстановлення вичерпного переліку силових відомств не є доцільним.✔ Законопроект було прийнято у першому читанні 16.06.15, наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду доцільно відхилити.

Дискримінація родин померлих

Законопроектом№7330 запропоновано замінити назву «Високомобільні десантні військаЗбройних Сил України» на «Десантно-Штурмові війська».До цього законопроекту був зареєстрований альтернативний. Законопроектом№7330-1додано пропозицію надати право на одноразову грошову допомогу членам сімей померлих після звільнення зі служби через поранення, контузію, каліцтво чи захворювання, набуті внаслідок участі в бойових діях протягом року після звільнення з військової служби.Згідно чинного законодавства якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує ні статусу, ні матеріальної допомоги.

Оперативне прийняття рішення щодо СЗЧ

На сьогоднішній день, військовослужбовці, які без поважних причин відсутні за місцем проходження військової служби, переводяться поза штат, однак не звільняються з військової служби. А отже, закон забороняє взяти на їхню посаду іншу людину. Це призводить до неукомплектованості військових частин і, як наслідок, негативно впливає на обороноздатність держави. Законопроект №5640 надасть можливість оперативно приймати рішення щодо звільнення військовослужбовців, які без поважних причин відсутні за місцем проходження служби більше ніж два місяці. Це дозволить доукомплектовувати посади, які фактично залишаються незайнятими.✔ Рекомендуємо прийняти законопроект №5640 за основу та в цілому.

Безкоштовна гаряча лінія для учасників війни України проти російської агресії та членів їхніх сімей 0 800 308 100, понеділок-п'ятниця, 9:00-18:00. Контактна особа: Олена Лисенко, керівниця комунікаційного напрямку +38 050 694 84 52 [email protected].

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Буду купатися у водоймі
24,6%
Обілляюсь водою дома
11,4%
Я не долучаюсь до цієї традиції
35,5%
Мені б хотілось долучитись до традиції, але я не можу наважитись
28,5%
#військовослужбовці #порушення #законодавство
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...