12:53, 11 квітня 2017 р.

Це диво, гра чи щось інше?

Десь після першого квітня у під’їздах будинків, які обслуговуються комунальним підприємством «Житловик», з’явилося щось подібне чи то до об’яви, чи то до рішення установи, але ніяк не до справжнього документу. Хотілося б авторам підказати, щоби звернулися до відповідних посібників з правильного ведення службових паперів. На таку писанину не хотілося би звертати уваги, якби не настороженість до будь-яких рішень нинішньої влади, які нерідко вкидають людину в стан висячої тривоги.

Спостерігається щось подібне до ланцюгової реакції, першою ланкою якої з’явилася недавно плата за газову трубу, а наступним кроком, певно,  буде плата за всі існуючі труби, що підведені до будинку, а там, дивись, плата за електричні дроти, які протягнули до людських осель хтозна з яких часів, деякі пережили ціле покоління, і за них ніколи не платилося.

Не вказано в цьому папері, на які документи підприємство опирається, опублікувавши такий витвір. А варто було б, бо люди не знають звідки ноги ростуть, не знають, як влада «зворушливо» про них піклується. Правда, мешканцям пропонується постанова Кабінету Міністрів України під номером 869 від 1 червня 2011 року, але чому до цього документу місцева влада звернулася аж через шість років? Чи може це для того, щоби не надавати послуг і не мати мороки з ними, або надавати якісь послуги, а потім здерти за них з мешканців якісь гроші в обхід відділу субсидій?

А тепер ще один цікавий факт тулиться до наших розмірковувань. Кожен господар кожної квартири платить за квартиру за розрахунковою книжкою, видану тим же підприємством. Виникає наступне питання: а на що витрачаються ці гроші? Невже їх так мало поступає, що бідне підприємство змушене шукати додаткових надходжень? Тоді пропоную Вам помножити кількість квартир у будинку на середню плату згідно Ваших книжок, а потім перемножити на 12 місяців. Вийде чимала сума. А тепер оцініть вартість послуг, які підприємство надало за рік. Тоді реальна дійсність випливе на яв.

Автори, здавалося би переконливого тексту, запевняють Вас, що підвищення тарифів пов’язане з підвищенням розміру мінімальної зарплати (а про пенсію не йдеться). Що ж?  Я дістаю розрахункову книжку шістнадцятирічної давності, в якій чорним по білому проставлений тариф 8.76 гривень.  Сьогодні цей тариф складає 83.06 гривень. Отже за весь цей минулий час плата збільшилася на 950%. А на скільки, запитайте себе і авторів цього горе-документу виросла зарплата, на скільки пенсія? До Вашого відома за останні лише три роки плата за послуги збільшилися на 450%, за газ – на 590 %, за теплозабезпечення – на 250%, за воду – на 212%, за електроенергію – на 140%. На сьогодні 95% громадян нашої країни вважають себе бідними. То ж невже хтось ще сміє собі думати, що кишені громадян є бездонними? Про яке підвищення може йти мова? Невже хтось твердо впевнений, що людське терпіння не має меж  і колись не вибухне кривавим бунтом?

Це диво, гра  чи щось інше?, фото-1

За період, відколи заселили будинок № 41 на вулиці Огієнка, я пам’ятаю лише кілька побілок і пофарбувань в коридорах та два чи три незначні ремонти покрівлі. З того часу в підвалі  накопичувалися гори сміття. Лише тепер його вивезли.  А до того жодного попередження не було, щоби не смітити, зате з’явилася була табличка «Бомбосховище». Отже я не розумію, чому я маю платити за вивіз сміття, якщо я не смітив ніколи і свого часу сам виніс 20 відер кимось накопиченого бруду, бо не міг його терпіти? Я не розумію, чому біля мого приміщення в підвалі постійно вогко, а інколи прориває каналізація, і нечистоти ллються кілька днів, поки КП «Житловик» і КП «Міськтепловодоенергія» не вияснять між собою, кому належить зупинити потік цієї гидоти і змусять при цьому самих мешканців купувати деталі до труб? А про дезінфекцію ані слова. Не знаю, коли проводилася дезінсекція в підвалі, коли я вже давно користуюся власним дихлофосом і, до речі,  власним ліхтарем. Та й щур не є тут таким рідким гостем. А в якому стані знаходяться труби, на яких обірвана теплоізоляція, і хто оплачує через те втрату тепла? І чому вже кілька років зовні по стіні тече вода від дощу чи талого снігу, і хто заплатить за обвалену прийдешнім часом штукатурку? А потрібно би було усього тільки очистити ринву. І доки будуть страждати жителі верхніх поверхів від постійного протікання води з даху?

Отож, мешканці будинків, скажіть-но мені, як же  Ви сприймаєте таке гарне до Вас звернення, як «шановні», коли в дійсності ніхто Вас не шанує, бо якби шанували, то не пробували би нишком хазяйнувати у ваших кишенях.

Не буду далі переобтяжувати статтю ще цілою низкою фактів. Крапку в цій ситуації мала б поставити прокуратура.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#едуардкрилов #блоги #кам'янчани #дискусія #вільнатема
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...