13:44, 8 березня 2018 р.

8 Березня: за чи проти

8 Березня: за чи проти

Тема 8 Березня настільки вже обговорена, що здається нема про що і писати. А з іншого боку, ще не один рік будуть точитися дискусії з цього питання, адже не всі готові відмовитися від державного вихідного дня на початку весни.

Мабуть, всі знають, що коріння святкування Міжнародного жіночого дня сягає початку ХХ ст. Жінки США вимагали рівноправності, підвищення зарплати та зменшення робочого дня. Цей феміністичний рух підтримали й Клара Цеткін, далі це свято підхопив Радянський Союз. Та єдиного дня святкування ще декілька років не було і кожна країна мала свою дату жіночого дня. 1977 року ООН затвердила «Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир» і на сьогодні його святкують в пострадянських республіках на державному рівні, а в більшості країн жінок вітають у свої визначені дні, які склалися історично, відповідно до традицій країн.

Християнська церква наголошує, що 8 Березня припадає на час великого посту, тому не рекомендує зустрічати цей день з веселощами й музикою. Архієпископ Луцький та Волинський УПЦ КП, владика Михаїл на прес конференції заявив: «Є державне свято – День матері, або ж свято жінок-мироносиць. І тому я не думаю, що потрібно робити багато ажіотажу навколо 8 Березня. Тим більше, що тлумачення цього свята різнобарвне…».

Український інститут національної пам'яті підготував проект закону, згідно з яким будуть "декомунізовані" державні свята. Володимир В’ятрович, голова інституту, заявив, що на державному рівні повинні відзначати тільки свята присвячені "переломним, надзвичайно важливим для України як держави події". Цей законопроект уже виставлений на громадське обговорення й отримав багато прихильників та противників.

Патріотично налаштовані громадяни оперують тим, що українці повинні плекати власні традиції, а не святкувати чужі свята. Ще один аргумент  - жінку треба любити завжди, а не тільки один раз у рік. Що ж, це питання досить суперечливе, та навряд чи скасування свята впливає на увагу чоловіка.

Деякі міста нашої країни підійшли до цього питання досить автономно. Коломийська міська рада (Івано-Франківська область) 2013 року скасувала свято 8 Березня, оперуючи, що "…це свято, як і День захисника Вітчизни, і День перемоги, не сприяє духовному збагаченню українців".

Щодо питання про скасування Жіночого дня. З того часу, як 8 березня визнаний офіційним державним святом, він вважався вихідним днем. НЕ залежно від того, на який день тижня потрапляє. Якщо дана дата була в суботу або неділю, то вихідний переносився на понеділок або п'ятницю.

У 2017 році депутати опублікували законопроект про скасування святкування Міжнародного жіночого дня. Основною причиною такого законопроекту стало те, що дана дата вважається радянською, а в нинішній час проводиться боротьба з різною атрибутикою того часу.

Це питання викликало багато дискусій і суперечок. Його прихильники хочуть, щоб 8 березня в Україні 2018 скасували і вважають, що ця дата - пережиток минулого, нав'язаний радянською владою і не має ніякого відношення до нинішньої України. Замість цього свята рекомендують відзначати як офіційний вихідний наступний день - 9 березня (в честь письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка).

На піку дебатів над цим питанням багато політиків аргументарно згідні скасуванню 8 березня і тим, що жінок все одно можна буде вітати і дарувати подарунки, влаштовувати святкові концерти. Єдина відмінність буде в тому, що це число буде не вихідним, а звичайним робочим днем.

Крім обговорень у Верховній Раді, в політичному середовищі, проводилися опитування і серед населення. У жителів України думки також розділилися. Для одних людей цей просто ще одине приємне свято, ніяк не пов'язане з політикою, для інших - дійсно минуле, від якого потрібно відмовитися. Вони аргументують це тим, що в церковному календарі відзначається дата Святих дружин-мироносиць - свято прославлення жінок і рекомендують відзначати його замість дати 8 березня. Воно не постійне в числі і потрапляє в третій тиждень після Великодня.

Український інститут національної пам'яті протягом 2017 року проаналізував заявки від представників громадськості про те, які офіційні дати варто святкувати, а які скасувати і подав до Верховної Ради попередній законопроект. У ньому подано перелік державних, пам'ятних і скорботних дат на 2018 рік. В даному законі рекомендовано зменшити кількість офіційних вихідних - з 11 до 9. Згідно з ним, відповідь на питання, чи скасували 8 березня в Україні в 2018 році однозначна - ні. Цей день буде називатися - Міжнародне свято боротьби за права жінок. Але є один мінус - дану дату хочуть зробити звичайним робочим днем, повідомляють на сайті "2018-Рік".

Теперішній березень покаже, чи буде 8 число вихідним чи ні. У будь-якому випадку жінок можна буде вітати, дарувати подарунки і говорити щирі слова і зробити весняний день дійсно щасливим і сонячним.

Скільки людей, стільки й думок, та все ж далеко не всі жінки України готові відмовитися від цього свята. Адже у багатьох початок весни асоціюється з різнобарвними тюльпанами, солодкими презентами, турботою чоловіків і дітей. Та що заважає отримувати знаки уваги у звичайний весняний (чи будь-який інший) день? Нехай кожен обирає сам, що йому ближче, та 2017, можливо, стане останній роком, який дарує вихідний до 8 Березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
8 Березня: за чи проти?
проголосувало 167 відвідувачів
Я підтримую скасування свята 8 Березня.
15,6%
День жінки потрібно перенести на інший день.
10,8%
Я проти скасування, нехай все залишається як є.
68,3%
Мені байдуже.
5,4%
#Свято #8Березня #жіночийдень #скасувати #вихідний #скасування8березня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...