• Головна
  • ПДАТУ став першим університетом, який перекваліфіковує військовослужбовців за спеціальністю "Аграрний менеджмент"
14:33, 19 листопада 2020 р.
Надійне джерело

ПДАТУ став першим університетом, який перекваліфіковує військовослужбовців за спеціальністю "Аграрний менеджмент"

Фото: Благодійний фонд "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО"

Фото: Благодійний фонд "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО"

Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) працює в Україні ще з 2003 року і займається перекваліфікацією військовослужбовців та членів їх сімей на різні спеціальності. Особливої актуальності цей напрямок набув у 2014 році.

У 2003 році Університет Nord у Норвегії заснував цей проект в Україні для того, щоб знизити вплив негативних соціальних ефектів економічних реформ та реформ у секторі захисту України на військових у відставці та членів їх сімей, - зазначає посол Норвегії в Україні Ерік Сведал. - Тренування, освіта та психологічна реабілітація учасників АТО/ ООС стала важливою частиною проєкту після 2014 року.

Проєкт постійно розширює свої горизонти. Цього року до нього долучився кам’янець-подільський вуз, зазначає пресслужба благодійного фонду "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО".

У Кам’янці-Подільському проєкт реалізовується "Міжнародним фондом соціальної адаптації" (президент фонду Володимир Рубцов), спільно з Подільським державним аграрно-технічним університетом, (ректор Володимир Іванишин) та благодійним фондом "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" (директор фонду Роман Браеску-Семенишин). Фінансова підтримка проєкту здійснюється Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.

Від колег я дізнався, що є такий напрямок роботи з військовослужбовцями, учасниками бойових дій. Розробив програму, зв’язався з керівництвом фонду, запропонував їм такий напрямок роботи. "Аграрного менеджменту" не було в списках напрямків роботи проекту. Ось так ПДАТУ став першим сільськогосподарським вузом у списку університетів, які долучені до проєкту "Норвегія-Україна", - зазначає координатор проекту Павло Федірко.

Велика актуальність саме цього напрямку зумовлена двома передумовами.

По-перше, наявність на території Хмельницької області великої кількості військових формувань, підрозділів Збройних Сил України та інших силових структур, в яких щорічно відбувається звільнення військовослужбовців у запас.

По-друге, на Хмельниччині учасники АТО (ООС) отримали 19 458 дозволів на розроблення проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею майже 30,56 тисяч гектарів. Загалом з початку запровадження ініціативи про надання учасникам бойових дій земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявами про отримання землі звернулися 29 520 військовослужбовців. Найбільше учасників бойових дій отримали земельні ділянки у Хмельницькому (3709), Кам'янець-Подільському (2877) та Старокостянтинівському (3545) районах Хмельницької області. На початок року військові використовують 14 744 ділянок для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва учасники АТО отримали 3 459 ділянок площею 414 гектарів.

Я почав вивчати статистику. Понад 20 тисяч військовослужбовців отримали землю у власне використання. Але далеко не всі власники землі знають, що з нею робити, а частина, взагалі, продає її за копійки. Виникло велике бажання допомогти цим хлопцям, – продовжує Павло Петрович.

Павло Федірко зустрічався з військовими, щоб дізнатися їхню думку, стосовно участі у такому проєкті.

Я звертався у Кам'янець-Подільський об'єднаний міський військовий комісаріат, до начальника гарнізону, у міську і районну служби зайнятості, щоб вони допомогли мені зустрітися з військовими. Ми провели ряд зустрічей, була затверджена програма, підписані договори. Для наповнення програми були залучені кращі викладачі ПДАТУ, - розповідає Павло Петрович. – Паралельно шукали громадське об’єднання або фонд, який би допоміг у цій роботі.

Таким чином утворилася співпраця з благодійним фондом "Центр допомоги кам'янчанам, учасникам АТО", який займався комплектуванням навчальних груп.

Благодійний фонд вже мав відповідний досвід. Реалізовували подібну грантову програму від Української соціальної академії, - розповідає директор фонду Роман Браеску-Семенишин. – Сформувати групу виявилося доволі важко, оскільки життєва позиція багатьох військовослужбовців часто зводиться до підходу "отримати землю і продати", а не вирішувати як її раціонально використовувати. Ми зібрали найактивніших і зацікавлених людей, які успішно проходять навчальну програму.

Подільський державний аграрно-технічний університет має всі можливості для здійснення підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців нового покоління для сфери аграрного виробництва шляхом надання відповідних освітніх послуг, дотримання високих стандартів у викладанні, науковій і професійній діяльності.

Проєкт реалізовуватиметься до кінця грудня після чого учасники отримають:

  • свідоцтво про проходження перепідготовки (від українського університету;
  • спільний сертифікат українського університету і Nord університету;
  • диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.

Робота з учасниками проводитиметься і після закінчення семестру навчання.

Психологічна адаптація триватиме з учасниками і після закінчення навчання. Також ми контролюватимемо, як учасники використовуватимуть отриманні знання, ведення їхньої підприємницької діяльності, - додає Роман Браеску-Семенишин. – Це доволі довгий процес. Радує те, що він відбувається з успіхом.

Читайте також:"У Кам'янці військовослужбовців навчають "Аграрному менеджменту" дистанційно".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Тільки на обіди, близько 100 грн на тиждень.
34,8%
В середньому 50 грн в день, за тиждень - 250 грн.
47,2%
100 грн в день, за тиждень десь 1000 грн виходить.
11,2%
Від 100-200 грн в день.
1,1%
Я не даю своїй дитині гроші на кишенькові витрати.
5,6%
#Норвегія-Україна #ПДУ #військові
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...