
14:33, 19 листопада 2020 р.
Надійне джерело
ПДАТУ став першим університетом, який перекваліфіковує військовослужбовців за спеціальністю "Аграрний менеджмент"

Фото: Благодійний фонд "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО"
Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) працює в Україні ще з 2003 року і займається перекваліфікацією військовослужбовців та членів їх сімей на різні спеціальності. Особливої актуальності цей напрямок набув у 2014 році.
У 2003 році Університет Nord у Норвегії заснував цей проект в Україні для того, щоб знизити вплив негативних соціальних ефектів економічних реформ та реформ у секторі захисту України на військових у відставці та членів їх сімей, - зазначає посол Норвегії в Україні Ерік Сведал. - Тренування, освіта та психологічна реабілітація учасників АТО/ ООС стала важливою частиною проєкту після 2014 року.
Проєкт постійно розширює свої горизонти. Цього року до нього долучився кам’янець-подільський вуз, зазначає пресслужба благодійного фонду "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО".
У Кам’янці-Подільському проєкт реалізовується "Міжнародним фондом соціальної адаптації" (президент фонду Володимир Рубцов), спільно з Подільським державним аграрно-технічним університетом, (ректор Володимир Іванишин) та благодійним фондом "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" (директор фонду Роман Браеску-Семенишин). Фінансова підтримка проєкту здійснюється Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.
Від колег я дізнався, що є такий напрямок роботи з військовослужбовцями, учасниками бойових дій. Розробив програму, зв’язався з керівництвом фонду, запропонував їм такий напрямок роботи. "Аграрного менеджменту" не було в списках напрямків роботи проекту. Ось так ПДАТУ став першим сільськогосподарським вузом у списку університетів, які долучені до проєкту "Норвегія-Україна", - зазначає координатор проекту Павло Федірко.
Велика актуальність саме цього напрямку зумовлена двома передумовами.
По-перше, наявність на території Хмельницької області великої кількості військових формувань, підрозділів Збройних Сил України та інших силових структур, в яких щорічно відбувається звільнення військовослужбовців у запас.
По-друге, на Хмельниччині учасники АТО (ООС) отримали 19 458 дозволів на розроблення проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею майже 30,56 тисяч гектарів. Загалом з початку запровадження ініціативи про надання учасникам бойових дій земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області із заявами про отримання землі звернулися 29 520 військовослужбовців. Найбільше учасників бойових дій отримали земельні ділянки у Хмельницькому (3709), Кам'янець-Подільському (2877) та Старокостянтинівському (3545) районах Хмельницької області. На початок року військові використовують 14 744 ділянок для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва учасники АТО отримали 3 459 ділянок площею 414 гектарів.
Я почав вивчати статистику. Понад 20 тисяч військовослужбовців отримали землю у власне використання. Але далеко не всі власники землі знають, що з нею робити, а частина, взагалі, продає її за копійки. Виникло велике бажання допомогти цим хлопцям, – продовжує Павло Петрович.
Павло Федірко зустрічався з військовими, щоб дізнатися їхню думку, стосовно участі у такому проєкті.
Я звертався у Кам'янець-Подільський об'єднаний міський військовий комісаріат, до начальника гарнізону, у міську і районну служби зайнятості, щоб вони допомогли мені зустрітися з військовими. Ми провели ряд зустрічей, була затверджена програма, підписані договори. Для наповнення програми були залучені кращі викладачі ПДАТУ, - розповідає Павло Петрович. – Паралельно шукали громадське об’єднання або фонд, який би допоміг у цій роботі.
Таким чином утворилася співпраця з благодійним фондом "Центр допомоги кам'янчанам, учасникам АТО", який займався комплектуванням навчальних груп.
Благодійний фонд вже мав відповідний досвід. Реалізовували подібну грантову програму від Української соціальної академії, - розповідає директор фонду Роман Браеску-Семенишин. – Сформувати групу виявилося доволі важко, оскільки життєва позиція багатьох військовослужбовців часто зводиться до підходу "отримати землю і продати", а не вирішувати як її раціонально використовувати. Ми зібрали найактивніших і зацікавлених людей, які успішно проходять навчальну програму.
Подільський державний аграрно-технічний університет має всі можливості для здійснення підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців нового покоління для сфери аграрного виробництва шляхом надання відповідних освітніх послуг, дотримання високих стандартів у викладанні, науковій і професійній діяльності.
Проєкт реалізовуватиметься до кінця грудня після чого учасники отримають:
- свідоцтво про проходження перепідготовки (від українського університету;
- спільний сертифікат українського університету і Nord університету;
- диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.
Робота з учасниками проводитиметься і після закінчення семестру навчання.
Психологічна адаптація триватиме з учасниками і після закінчення навчання. Також ми контролюватимемо, як учасники використовуватимуть отриманні знання, ведення їхньої підприємницької діяльності, - додає Роман Браеску-Семенишин. – Це доволі довгий процес. Радує те, що він відбувається з успіхом.
Читайте також:"У Кам'янці військовослужбовців навчають "Аграрному менеджменту" дистанційно".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Скільки коштів ви даєте своїй дитині на кишенькові витрати? (якщо ви дитина, то скільки вам дають коштів)
проголосувало 89 відвідувачів
Тільки на обіди, близько 100 грн на тиждень.
34,8%
В середньому 50 грн в день, за тиждень - 250 грн.
47,2%
100 грн в день, за тиждень десь 1000 грн виходить.
11,2%
Від 100-200 грн в день.
1,1%
Я не даю своїй дитині гроші на кишенькові витрати.
5,6%
Останні новини
15:40
13 березня
12:10
13 березня
Оголошення
12:51, Вчора
10:46, 7 березня
live comments feed...
Коментарі