• Головна
  • Спрощення ведення бізнесу та посилення захисту споживачів - розвіюємо міфи
15:10, 4 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Спрощення ведення бізнесу та посилення захисту споживачів - розвіюємо міфи

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), зниження штрафів та запровадження кешбеку – голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував на брифінгу в Будинку Уряду прийняті Верховною Радою законопроекти №1073 та № 1053 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Голова ДПС розповів про кілька докорінних змін в системі адміністрування податків і застосування РРО, а також спростував ряд поширених міфів. Зокрема, за його словами, прийнятими законопроектами дозволено використання програмних РРО – тобто "РРО в смартфоні". При цьому касовими апаратами теж можна буде користуватися і надалі, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Ми відкриваємо можливість використання програмних РРО, які будуть безкоштовними. Уже зараз на сайті ДПС можна завантажити сервіс. Більше того, в подальшому податківці будуть обслуговувати та оновлювати його, – зазначив Сергій Верланов.

"Міф №1 – усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО. Це неправда. Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава", – наголосив він.

Крім того, Сергій Верланов підкреслив, що введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, "тобто людей, які прийшли на ринок продати якусь городину". Також не стосуватиметься і ФОПів на І групі оподаткування.

"Міф №2 – дідусь, який торгує на ринку помідорами, змушений буде кувати РРО. Це неправда. Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО", – сказав голова ДПС.

За його словами, законопроект №1073 вводить поняття "кешбек". Він пояснив, що за невидачу чека нараховуватиметься штраф. Якщо чек видано – його можна перевірити. І в разі, якщо він повністю або частково не фіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний Е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особи, а це унеможливить тролінг. "Якщо дійсно було порушення – накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, із яких одна частина стягується до бюджету, а інша – заявнику", – пояснив Сергій Верланов.

Він зауважив, що кешбек можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн: "Тобто дрібний бізнес рівня продуктового магазину виключений із дії даного закону".

Ба більше, голова ДПС підкреслив, що з підвищенням контролю водночас знижуються штрафи. "Їх розміри будуть меншими, ніж сьогодні. Єдиний великий штраф – це 5 тисяч за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами, тобто тютюном, алкоголем тощо", – підкреслив він.

Сергій Верланов переконаний, що набуття чинності законопроектів №1073 та №1053 значно зменшить рівень тінізації економіки.

Нагадаємо, що відповідно до ухвалених законів з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які здійснюють наступні види діяльності:

  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
  • реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів.

Читайте також:"Кам'янець туристичний "заговорив"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я ціную життя і поважаю водіїв
52,1%
Іноді порушую, коли автівок не видно
45,4%
Ні, в сорочці народився(лася)
2,5%
#бізнес #чек #касовий апарат
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...