Медицина 2019: чи вистачить 95,8 млрд грн, які закладені в бюджеті 2019, на медичну реформу

18 жовтня 2018 року парламент проголосував за поправки до державного бюджету України на 2019 рік. Лідер проекту Budget WatchDog Галина Калачова розповідає, як у наступному році фінансуватиметься медична реформа.

Резюме. Реформа стартувала у 2018-му з первинної ланки меддопомоги — сімейні лікарі-терапевти. Було змінено принцип фінансування закладів первинної медичної допомог, створено Національну службу здоров’я, яка укладатиме з медзакладами договори і закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення.

Плани на 2019 рік — старт реформи спеціалізованої допомоги, запуск електронної медичної документації. З 2020 року планується реформа високоспеціалізованої ланки меддопомоги.

Основні закони. У жовтні 2017 року Верховна Рада прийняла закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» та внесла зміни до Бюджетного кодексу щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів. (Закон мав 3 бали з 5 можливих у індексі iMoRе).

Фінансування. В бюджеті є гроші на реформу. У наступному році Мінфін запропонував встановити видатки держбюджету на охорону здоров’я на рівні 95,8 млрд грн, що на 10% більше, ніж у 2018 році. Основним видатком лишиться медична субвенція, тобто 55,5 млрд грн. Значно (у 2,3 раза) зростуть видатки на НСЗ, використання яких описане нижче в планах

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Галина Калачова, лідер проекту Budget WatchDog
бюджет Vox Connector медицина кошти