• Головна
  • Вітровики та дефлектори: прикраса чи необхідність
Новини компаній
12:09, 10 вересня 2023 р.

Вітровики та дефлектори: прикраса чи необхідність

Новини компаній

Слово «дефлектор» має багато значень в залежності від галузі застосування. Ті, що продаються за посиланням https://bex-space.com/vitroviki-ta-deflektori, належать до автоаксесуарів. Дехто встановлює їх для красоти, намагаючись надати своєму автомобілю завершеного вигляду, а дехто робить це із практичних міркувань.

У межах нашого матеріалу розберемося, наскільки необхідна така деталь, чи може вона завадити або бути корисною.

Вітровики та дефлектори: прикраса чи необхідність, фото-1

Дефлектор капота

Австралійські та американські фермери шукали спосіб захистити вітрове скло своєї машини від налипання комах, що розбилися. І вигадали bug deflector (дослівно «відсікач жуків», що відповідає жаргонному слову «мухобойка»).

Принцип роботи дефлектора полягає у зміні аеродинаміки потоків повітря на швидкостях понад 90 км/год. Турбулентні завихрення від вертикального радіатора великого пікапа або джипа створювали над капотом область розрідження, куди дорожнє сміття затягувало подібно пилосмоку. Вже через кілька хвилин швидкої їзди по заміській трасі водій повинен включати двірники, але і вони не справляються з брудною масою, що обліпила вітрове скло.

Ще одна функція капотного дефлектора – відсікання камінців, піску та дощових крапель. Він змінює траєкторію потоку повітря, а також траєкторію дрібних предметів, що летять разом з ним, спрямовуючи їх вище. Тому вони перелітають над дахом автомобіля, оминаючи капот і скло.

На жаль, подібного пристрою для відведення камінців від радіатора не існує. Єдина можливість його захистити, це придбати решітку для Peugeot, Volkswagen, Honda за посиланням https://bex-space.com/ru/reshetka-radiatora-honda-22h34mnv82, але вона недостатня, і всі автомобілісти знають, як камінці застрягають у радіаторі, пролітаючи скрізь неї. Якби існував дефлектор для радіатора, він став би дуже успішним товаром.

Віконний вітровик

Приблизно ті ж функції виконує вітровик – дефлектор, що встановлюється не на капот, а попереду бокових вікон. Але необхідність віконних вітровиків має додаткове обґрунтування.

Відкриті вікна необхідні водіям, що палять, а також машинам без кондиціонерів. Дим, попіл у салоні, запотівання скла, не лише забруднюють інтер’єр та створюють незручності, але й стають небезпечним для дорожнього руху фактором. Втім, відкриті вікна під час руху автомобіля тягнуть наступні проблеми:

  • під час опадів брудна вода з лобового скла чи неба потрапляє до салону;
  • на великій швидкості через ефект вітрильності утворюється опір руху авто, і, як наслідок – перевитрати палива.
  • повітряний струм може затягти до салону дрібні камінці, кінетичної енергії яких достатньо як мінімум для уражень очей.

Завдяки тому, що вітровик відхиляє потік повітря від бокових вікон, подібних неприємностей можливо уникнути. Також існують дефлектори для люків на даху та заднього скла, призначення яких аналогічне. Пошукати їх також можливо на сайті https://bex-space.com/.

Таким чином дефлектори, попри привабливий вигляд – не декоративний елемент, а корисний аксесуар, на який варто витратити кошти.

Недоліки дефлекторів

Чи всім, і чи завжди потрібен дефлектор? Це кожен повинен вирішити сам для себе, з врахуванням таких застережень:

  • Дефлектор – проста деталь, але ефективно працюють лише фірмові моделі з правильною аеродинамікою та продуманим кріпленням;
  • На швидкостях нижче 90 км/год у дефлекторі немає сенсу. Наприклад, коли ви їздите лише містом;
  • Восени під дефлектори набиватиметься листя, взимку вони утримуватимуть сніг, тож доведеться чистити їх.

За таких умов встановлення дефлекторів буде виглядати як прикрашання авто, і, можливо, знайдуться актуальніші аксесуари, які варто купити раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...