Новини компаній
15:00, 26 квітня
На що звернути увагу перед тим, як купити валізу
Новини компаній
Щоб купити валізу, яка прослужить багато років та при цьому буде зручною, варто врахувати кілька важливих аспектів. Перш за все відштовхуватись варто від того, для яких цілей вибирається багаж. Перевагу варто віддавати сучаснішим моделям від надійних виробників. Також слід визначитись з розміром валізи, матеріалом та внутрішнім устроєм, про що і поговоримо далі.
Якого розміру купити валізу
За розміром чемодани діляться на три категорії:
- Малі (S). Такі моделі згодяться, як ручна поклажа при подорожах літаком. Яким має бути розмір, варто дізнатися в правилах у авіакомпаній (вони можуть бути різними). Здебільшого габарити мають бути 50х40х20 см, а об’єм – 45 літрів. Цього цілком вистачає, щоб скласти всі важливі речі, які не хочеться здавати в багаж;
- Середні валізи (М). Це найпопулярніші моделі для подорожей різним видом транспорту. Проте в літаку валізу доведеться здавати в багаж. Здебільшого вона має розмір 66х48х26, а об’єм доходить до 70 л. Середні чемодани підійдуть для подорожі однієї людини на довгий час, або на тижневий відпочинок для двох;
- Великі (L). Найбільші моделі також здаються в багаж літаки, проте за їх розміщення доведеться ще й доплатити. Приблизні розміри – 76х5х29 см, а об’єм – до 100 л. З такою валізою можна не перейматися, як перевезти речі родини з дітьми. Туди поміститься навіть об’ємний верхній одяг.
Матеріал для валіз
Корпус чемодану може бути м’яким або жорстким. Перший варіант виготовляють з тканини (зазвичай нейлон або поліестер). Це легкі та дешеві моделі. Та головна перевага полягає в наявності зовнішніх кишень, куди можна покласти різноманітний дріб’язок. Тканину хоч і просякають спеціальними водовідштовхуючими розчинами, проте це не збереже вміст від намокання, якщо потрапити під зливу. Перш ніж купити валізу, варто дізнатися щільність тканини, в якісного виробу вона має бути не меншою за 800 den.
Жорсткий корпус роблять з ABS-пластику, полікарбонату або поліпропілену. Перший матеріал є найдешевшим для жорсткої валізи та доволі міцним. Проте пластик не дуже гнучкий, через що при сильному натисканні може тріснути. Щоб уникнути цього потрібно щільно заповнювати багаж речами.
Полікарбонат хоч і не відрізняється великою гнучкістю, та значно міцніший за ABS-пластик. Такій валізі не страшні удари, на ньому майже не лишаються подряпини. До того ж цей матеріал легкий.
Поліпропілен – це гнучкий матеріал, за що його вважають найкращім варіантом для валіз. Аксесуар з нього здатен витримати тиск в 300 кг. Він дуже зносостійкий, проте трохи важчий за виріб з полікарбонату.
Побудова валізи
Крім того, що варто звернути увагу, з чого зроблено корпус, слід роздивитися на побудову валізи. Мов йде про блискавки, ручки, коліщата, організацію внутрішнього простору. Сучасні чемодани всі оснащуються колесами, проте їх якість сильно відрізняється. По-перше, кількість роликів може бути різною. Двоколісні моделі стали зустрічатися дедалі рідше. Все через те, що їх пересувати важче. Проте їх перевага в маневровості, що важливо при пересуванні по нерівній поверхні.
Чотириколісні валізи достатньо просто котити поруч, на що знадобиться мінімум зусиль. В багатьох моделях ролики крутяться на 360 градусів. Навіть, якщо одне колесо зламається, все одно можна продовжити котити багаж. Найміцнішим варіантом будуть здвоєні колеса.
В ідеальної валізи має бути три ручки. Це телескопічна, за яку зручно котити валізу, відрегулювавши її висоту. Ще дві ручки мають знаходитися з боку та з верху. Вони потрібні для того, щоб підіймати валізу, якщо на шляху зустрінеться перешкода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:54
Вчора
18:19
6 жовтня
18:09
6 жовтня
17:49
6 жовтня
Спецтема
Оголошення
17:07, 25 вересня
11:22, 24 вересня
22:41, 6 жовтня
live comments feed...
Коментарі