• Головна
  • Юристи відповіли на поширенні питання стосовно вручення повісток
13:29, 4 березня 2023 р.
Надійне джерело

Юристи відповіли на поширенні питання стосовно вручення повісток

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

В Ук­ра­їні три­ває за­галь­на мо­бі­лі­за­ція — про­во­дять­ся спе­ці­аль­ні за­хо­ди, зок­ре­ма при­зов вій­сько­во­зо­бов’яза­них до лав Зброй­них Сил Ук­ра­їни на вій­сько­ву служ­бу.

За­ко­но­давс­твом виз­на­че­но, що чо­ло­ві­ки ві­ком від 18 до 60 ро­ків зо­бов’яза­ні за вик­ли­ком, тоб­то піс­ля вру­чен­ня по­віс­тки, з’яви­ти­ся до те­ри­то­рі­аль­но­го цен­тру ком­плек­ту­ван­ня та со­ці­аль­ної під­трим­ки для взят­тя на вій­сько­вий об­лік.

Ви­ни­кає ба­га­то за­пи­тань з при­во­ду вру­чен­ня по­віс­ток: хто і де мо­же пе­ре­ві­ря­ти ва­ші до­ку­мен­ти та вру­ча­ти по­віс­тку, яка про­це­ду­ра її от­ри­ман­ня, від­по­ві­даль­ність за не­яв­ку до ТЦК то­що.

На най­по­ши­ре­ні­ші за­пи­тан­ня гро­ма­дян, з яки­ми во­ни те­ле­фо­ну­ють до кон­так­тно­го цен­тру сис­те­ми бе­зоп­латної пра­во­вої до­по­мо­ги від­по­ві­да­ють юрис­ти, що пра­цю­ють на лі­нії. Повідомили у Регіональному центрі з надання БВПД у Хмельницькій області.

Хто може вручати повістки

Пред­став­ни­ки ор­га­нів міс­це­во­го са­мов­ря­ду­ван­ня. Ке­рів­ни­ки під­при­ємств, ус­та­нов, ор­га­ні­за­цій, не­за­леж­но від під­по­ряд­ку­ван­ня і фор­ми влас­ності. По­са­до­ві осо­би район­но­го (місь­ко­го) те­ри­то­рі­аль­но­го цен­тру ком­плек­ту­ван­ня та со­ці­аль­ної під­трим­ки (ТЦК).

Де можуть вручати повістки

За­ко­но­давс­твом Ук­ра­їни чіт­ко не виз­на­че­но, де са­ме має від­бу­ва­ти­ся вру­чен­ня по­віс­ток, то­му вру­чен­ня по­віс­тки мож­ли­ве на ву­ли­ці, блок­постах, за міс­цем про­жи­ван­ня, за міс­цем ро­бо­ти то­що.

Чи має право уповноважена особа ТЦК зупиняти людей та перевіряти документи

Ні. Пе­ре­ві­ря­ти до­ку­мен­ти ма­ють пра­во упов­но­ва­же­ні пред­став­ни­ки На­ці­ональ­ної по­лі­ції, СБУ, На­ці­ональ­ної гвар­дії, Держ­при­кор­дон­служ­би, ДМС, Дер­жмитслуж­би та Зброй­них Сил, які виз­на­че­ні в на­ка­зі ко­мен­данта.

То­му сфор­му­ва­лась прак­ти­ка, ко­ли пра­ців­ни­ки ТЦК спіль­но із пред­став­ни­ка­ми На­ці­ональ­ної по­лі­ції здій­сню­ють вру­чан­ня по­віс­ток.

Чи мають бути у поліції якісь підстави для перевірки документів

Так, пе­ре­лік під­став виз­на­че­ний Пос­та­но­вою КМУ від 29.12.2021 № 1456:

  • Зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.
  • Через порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.
  • В особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо.
  • Особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події.
  • Якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об’єктом вчинення правопорушення.
  • Порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.
  • Якщо особа перебуває на території чи об’єкті зі спеціальним режимом.

Чи має людина право запитувати в уповноваженої особи її документи, перш ніж пред’явити свої

Так, на про­хан­ня упов­но­ва­же­на осо­ба зо­бов’яза­на:

  • пред’явити cлужбове посвідчення або інший документ, який підтверджує її приналежність до підрозділу визначеному у наказі коменданта;
  • пред’явити копію наказу коменданта, яким визначено підрозділи які мають право на перевірку документів;
  • назвати підставу для перевірки документів.

Що буде, якщо проігнорувати повістку, що видана з метою уточнення військово-облікових даних

Мо­же нас­та­ти ад­мі­ніс­тра­тив­на від­по­ві­даль­ність — штраф. Ста­ном на лю­тий 2023 ро­ку це 3400–5100 грн (від двох­сот до трьох­сот не­опо­дат­ко­ву­ва­них мі­ні­му­мів до­хо­дів гро­ма­дян). Стат­тя 210–1 КУ­пАП Ук­ра­їни.

Хто приймає рішення про накладення штрафу

Ке­рів­ни­ки те­ри­то­рі­аль­них цен­трів ком­плек­ту­ван­ня та со­ці­аль­ної під­трим­ки (ТЦК). Са­ме во­ни роз­гля­да­ють спра­ви про ад­мі­ніс­тра­тив­ні пра­во­по­ру­шен­ня і ма­ють пра­во нак­ла­да­ти ад­мі­ніс­тра­тив­ні стяг­нення (стат­тя 235 КУ­пАП Ук­ра­їни).

Якою має бути форма документа про штраф? Чи достатньо папірчика від працівників ТЦК про суму та реквізити

Па­пір­чи­ка не­дос­татньо. Ке­рів­ник ТЦК має ви­да­ти пос­та­но­ву про нак­ла­ден­ня ад­мі­ніс­тра­тив­но­го стяг­нення. Ко­пія пос­та­но­ви про­тя­гом трьох днів вру­ча­єть­ся під роз­писку або над­си­ла­єть­ся осо­бі, що­до якої її ви­не­се­но.

Чи можна оскаржити постанову про накладення штрафу

Так. Мож­на по­да­ти скар­гу на пос­та­но­ву по спра­ві про ад­мі­ніс­тра­тив­не пра­во­по­ру­шен­ня. На це є 10 днів з дня ви­не­сен­ня пос­та­но­ви (стат­тя 289 КУ­пАП Ук­ра­їни).

Скільки дається часу на сплату штрафу

15 днів з дня вру­чен­ня ко­пії пос­та­но­ви. У ра­зі ос­каржен­ня пос­та­но­ви — 15 днів з дня по­ві­дом­лення про за­ли­шен­ня скар­ги без за­до­во­лен­ня.

Якщо штраф не сплатити вчасно

Пос­та­но­ву про штраф пе­ре­да­дуть до дер­жавної ви­ко­нав­чої служ­би. Су­ма штра­фу зрос­те уд­ві­чі + ви­ко­нав­чі вит­ра­ти (стат­тя 308 КУ­пАП Ук­ра­їни).

Чи потрібно приносити в ТЦК квитанцію про оплату штрафу

Так. Не­об­хідно при­нес­ти кви­тан­цію про оп­ла­ту або її ко­пію по­са­до­вій осо­бі, яка ви­нес­ла пос­та­но­ву про штраф. На це да­єть­ся 3 ро­бо­чі дні від дня за­кін­чення стро­ку, пе­ред­ба­че­но­го для оп­ла­ти штра­фу (стат­тя 307 КУ­пАП Ук­ра­їни).

Чи потрібно з’являтися по повістці до ТЦК, якщо штраф сплачено

Пот­рібно. Спла­та штра­фу не поз­бавляє від обов’яз­ку з’яви­ти­ся до ТЦК.

Що буде, якщо проігнорувати повістку у формі мобілізаційного розпорядження

Мо­же нас­та­ва­ти кри­мі­наль­на від­по­ві­даль­ність від­по­від­но до ст. 336 ККУ, що пе­ред­ба­чає по­ка­ран­ня у виг­ля­ді поз­бавлен­ня во­лі на строк від трьох до п’яти ро­ків.

Як відбувається притягнення до відповідальності

Рі­шен­ня по та­ких спра­вах мо­же прий­ма­ти тіль­ки суд. Од­но­час­но з ого­ло­шен­ням пі­доз­ри осо­ба от­ри­мує пра­во на приз­на­чен­ня ад­во­ка­та від­по­від­но до ЗУ "Про бе­зоп­латну пра­во­ву до­по­мо­гу", пос­лу­ги яко­го оп­ла­чує дер­жа­ва. Для цього пот­рібно по­да­ти кло­по­тан­ня слід­чо­му, який зай­ма­єть­ся спра­вою. Слід­чий ви­но­сить пос­та­но­ву про за­лу­чен­ня за­хис­ни­ка та для приз­на­чен­ня ад­во­ка­та, над­си­лає цю пос­та­но­ву до ре­гі­ональ­но­го цен­тру бе­зоп­латної вто­рин­ної пра­во­вої до­по­мо­ги. Піс­ля цього приз­на­ча­єть­ся ад­во­кат.

Якщо мені вручили повістку, але в мене є вже відстрочка за результатами попередньої повістки, по новій я вже можу не йти у військкомат?

От­ри­ман­ня но­вої по­віс­тки не ска­со­вує на­да­ну ра­ні­ше відс­троч­ку. Як­що ви от­ри­ма­ли но­ву по­віс­тку, не­об­хідно від­ві­да­ти ТЦК та СП, ос­кіль­ки за­ко­но­давс­тво не виз­на­чає пе­рі­одич­ність вру­чен­ня по­віс­ток з ме­тою уточ­нення вій­сько­во-об­лі­ко­вих да­них.

Читайте також:"На Кам’янеччині встановлюють обставини ДТП, у якій травмувався 28-річний водій вантажівки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мо­бі­лі­за­ція #при­зов #вій­сько­во­зо­бов’яза­ний #зсу #військова служ­ба
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...