• Головна
  • Хмельницької АЕС працює в умовах ізоляції
#хронікикарантинуКП
12:17, 30 березня 2020 р.
Надійне джерело

Хмельницької АЕС працює в умовах ізоляції

#хронікикарантинуКП
Фото: "Вікіпеція"

Фото: "Вікіпеція"

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, спричиненою розповсюдженням коронавірусу COVID-19 контактним шляхом, серед працівників атомних станцій України визначено та переведено на спеціальний графік роботи найбільш критичний персонал, необхідний для стабільної роботи об'єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

У НАЕК "Енергоатом" створено штаб із координації роботи з проведення карантинних, профілактичних і протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусу серед працівників ДП "НАЕК "Енергоатом" і взаємодії з органами місцевого самоврядування у містах-супутниках АЕС, містах розташування інших відокремлених підрозділів, м. Києва та іншими закладами, задіяними у проведенні карантинних і протиепідемічних заходів, аналогічні штаби створені у відокремлених підрозділах, що входять до складу НАЕК "Енергоатом", зокрема – АЕС, повідомляє пресслужба "Енергоатому" .

Усі заходи мають уберегти критично важливий для роботи українських АЕС персонал від захворювання на коронавірус.

Нагадаємо, що міськими радами Енергодара, Вараша, Южноукраїнська та Нетішина ухвалено рішення щодо обмеження в’їзду сторонніх осіб на територію міст-супутників АЕС. Місцевими відділами поліції спільно з ДСНС організовано роботу постів контролю.

Хмельницька АЕС працює стабільно, персонал підприємства дотримується профілактичних заходів для запобігання поширенню коронавірусу. На цьому наголосив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра, звертаючись до персоналу підприємства, жителів міста-супутника та зони спостереження ХАЕС, повідомляє інформаційний центр ВП ХАЕС.

Зокрема, А. Козюра зазначив, енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. На енергоблоці №1 на завершальній стадії тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора. Усі параметри роботи енергоблоків знаходяться у встановлених межах безпечної експлуатації. Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

З метою запобігання поширенню захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (COVID-19) на Хмельницькій АЕС введено в дію низку профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Наразі не працюють заклади соціальної сфери: басейн, спорткомплекс, дитяча спортивна школа. На підприємстві вжито заходів щодо захисту персоналу. Посилено санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим усіх автотранспортних засобів, виробничих та офісних приміщень, харчоблоків і контрольно-пропускних пунктів. Для перевезення оперативного персоналу використовуються окремі автобуси. Максимальну кількість персоналу планується виводити для роботи з дому, залучати до роботи персонал, лише безпосередньо необхідний для технологічних процесів. Усі оперативні наради переведені у режим селекторних, активно впроваджується електронний документообіг.

За словами генерального директора, двері приміщень за маршрутами пересування персоналу, за можливості, залишаються відкритими, щоб запобігти передачі вірусу через дотик. Це здійснюється з урахуванням нормативних вимог, що не впливає на протипожежну, фізичну та радіаційну безпеку АЕС.

З 18 березня 2020 року скасовуються перевезення персоналу в місто на обідню перерву, щоб зменшити перебування значної кількості людей у транспорті.З 18 березня 2020 року буде обмежено в’їзд та виїзд населення у/з м. Нетішин як місто-супутник Хмельницької АЕС. На організованих блокпостах буде забезпечене цілодобове чергування уповноважених осіб. Люди, які зареєстровані, проживають та працюють у Нетішині зможуть безперешкодно перетинати на автомобілях облаштовані блокпости, розмістивши на склі транспортного засобу тимчасові перепустки. Такі перепустки можна отримати в оперативно-черговій службі у міській раді, на ХАЕС, у 3-му Державному пожежно-рятувальному загоні, а також у працівників поліції.На Хмельницькій АЕС створена оперативна група, яка цілодобово моніторить епідеміологічну обстановку, знаходиться у постійному контакті з міською владою, медико-санітарною частиною, щоденно приймає коригуючі заходи. Загалом, на ХАЕС посилено контроль за станом здоров’я працівників при здійсненні пропускного режиму та при проведенні передзмінних медичних оглядів оперативного персоналу.Працівники повинні суворо дотримуватися основних профілактичних заходів, а це гігієна рук і кашлю, утриматися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань, не торкатися обличчя руками. А в разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, негайно звернутися у медичний заклад.

Насамкінець, генеральний директор закликав усіх бути відповідальними, слідкувати за станом здоров’я, суворо дотримуватись карантинних заходів:

Жоден із вжитих заходів не буде дієвим, якщо кожен працівник не буде свідомо дотримуватись елементарних правил особистої гігієни у побуті і на робочому місці, - наголосив Андрій Козюра.

З 24 березня визначених працівників п’яти змін Хмельницької АЕС розселено у готельному комплексі центру ділових зустрічей (ЦДЗ).

24 березня персонал БЩУ отримав новий 12-годинний робочий графік та переселився до готельного комплексу. Номерний фонд готелю "Явір" налічує 35 номерів, серед яких 4 номери категорії "люкс". У номерах готелю є усе необхідне: ванна та туалетна кімнати, холодильник, телевізор, електрочайник, кондиціонер і телефонний зв’язок.

За словами начальника зміни блока Олександра Хомича, готельний комплекс  вирізняється гостинністю та затишком. Оскільки ізольованих працівників дещо більша кількість, ніж наявних номерів, декому доводиться ділити один номер на двох, проте це стосується лише двокімнатних номерів "люкс". Крім того, для розселення необхідної кількості персоналу довелося збільшити кількість ліжко-місць в будинку №2.

Для ізольованих передбачено повноцінне триразове харчування, за що вони висловлюють особливу подяку працівникам комплексу, адже такий режим створив додаткове навантаження для ЦДЗ. Сніданок першої групи персоналу БЩУ розпочинається о 5:50, далі повертається нічна зміна, і останніми снідають ті, хто цього дня мають вихідний. Так само організовано і вечірній прийом їжі.

До Хмельницької АЕС зміну доставляють окремим автобусом. Тут же у готелі проводиться щоденний дворазовий та передзмінний медичний огляд фельдшером, який перебуває разом із персоналом в ізоляції.

Врегульоване й питання підтримки кваліфікації ліцензованого персоналу. З території комплексу організовано електронний доступ до матеріалів навчально-тренувального центру ХАЕС, необхідних для підготовки до перевірки знань. Адже необхідно виконувати усі вимоги ліцензування, тому перевірка знань відбувається за графіком із дотриманням усіх вимог карантинного режиму.

Для змістовного дозвілля спортивний комплекс Хмельницької АЕС надав обладнання для занять спортом, інвентар для волейболу, футболу й бадмінтону. На території комплексу облаштовані місця для гри у настільний теніс і дартс. Такі спортивні поєдинки проводяться на свіжому повітрі, щоб не порушувати протиепідемічний режим.

Єдине у чому обмежені ізольовані працівники – це спілкування із рідними та близькими. Для цього є засоби телефонного зв’язку та Wi-Fi у головному корпусі готелю.

Загалом, настрій у персоналу БЩУ піднесений, усі перебувають у бойовому дусі та розуміють необхідність запроваджених обмежувальних заходів. Персонал самоорганізовується у питаннях побуту та співіснування й свідомо ставиться до режиму ізоляції.

Читайте також:"У Слобідці Кульчієвецькій рятувальники приборкували вогонь"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #карантин #АЕС #атомні станції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...