• Головна
  • Перехід на зимовий час в Україні
14:03, 25 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Перехід на зимовий час в Україні

Зображення: мережа Інтернет

Зображення: мережа Інтернет

Коли потрібно переводити час, навіщо та як полегшити перехід – далі в матеріалі.

Перехід на зимовий час регламентується постановою Кабінетів міністрів України. Відповідно з нею стрілки годинників переводять назад в останню неділю жовтня о 4 ранку. Цього року ми переходимо на зимовий час у ніч на 27 жовтня.

Як всім відомо, сучасні пристрої та гаджети автоматично переходять на зимовий та літній часи. Звичайно, окрім механічних годинників, стрілки яких необхідно власноруч налаштовувати.

Для чого переводити годинник?

Вперше перехід на літній та зимовий час було запроваджено в Англії в 1908 р. задля раціонального використання електроенергії протягом дня. А ось в країнах СРСР стрілки годинника почали переводити лише в 1981 р. На сьогоднішній день, більше 100 країн світу переходять на літній і зимовий час. А 160 країн не притримуються даної традиції, серед них і Китай, і Росія, і Індія, і В’єтнам, і Японія та інші. Відповідно і наша країна востаннє буде здійснювати цей перехід. Хоч і він заощаджує електроенергію, але при цьому страждає людський організм, де погіршується самопочуття, сон та спостерігається зниження імунітету.

Як полегшити перехід на зимовий час?

Медиками та науковцями доведено, що переведення годинника на зимовий чи то на літній час - дошкуляє здоров’ю. Адже зміна часу відбувається різко, навіть та година відіграє значну роль у режимі дня. Але найгірше, що погіршується сон, погіршується серцево-судинна система та емоційний стан.

Найбільш вразливо сприймають зміну часу люди з серцево-судинними захворюваннями, адже у них зростає ймовірність інфаркту.

Як полегшити зміну часу?

В першу чергу, прогулянки. Свіже повітря та сонячне світло сприятимуть нормалізації сну.

Не намагайтесь занадто навантажувати себе справами. Дайте можливість організму підлаштуватися до біоритмів.

Притримуйтесь правильного харчування. Здорова їжа насичувати організм енергією.

Достатньо часу виділяйте для сну. Намагайтесь, спати добову норму 7-8 годин.

А для боротьби із кепським настроєм, завжди у нагоді стане – шматочок смачного шоколаду.

Якщо Ви, дотримуючись вище перелічених пунктів все одно почуваєтесь більше 5 днів кепсько, то зверніться за допомогою до лікаря.

В Україні в 2011 році Верховна Рада також намагалася скасувати переведення годинників, проте цього так і не відбулося, а суперечки з питання переходу на зимовий і літній час як і раніше ведуться в нашій країні. Сьогодні на сайті президента України зареєстрована петиція, автор якої просить провести референдум по цій спірній темі. Якщо петиція набере потрібну кількість підписів, то президент буде зобов’язаний розглянути її та прийняти рішення по голосуванню. Тому не виключено, що незабаром Україна слідом за ЄС відмовиться від переведення годинників.

Читайте також:"Мешканця Кам'янеччини засудили за ряд крадіжок".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, однозначно!
55,8%
Ні, не варто!
44,2%
#перехід #зимовий #літній #час
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...