• Головна
  • День знань. Скільки дітей в країні підуть у школу?
12:32, 30 серпня 2019 р.

День знань. Скільки дітей в країні підуть у школу?

Фото: "znaj.ua"

Фото: "znaj.ua"

У новому навчальному році близько 4 млн дітей підуть у школу. Їх навчанням буде опікуватися майже 450 тис. педагогів у 15,5 тис. навчальних закладах.

Школи вже давно відчувають на собі невтішні демографічні тенденції. За останні 20 років кількість дітей скоротилася більш ніж на 40%. Внутрішня міграція та переїзд людей працювати або жити у міста також впливає на наповнюваність шкіл - у маленьких містечках школи пустіють, у великих містах - переповнені.

У 2017/2018 роках в Україні кожна четверта школа була малокомплектною - у паралелі принаймні в одному класі вчилось до 10 дітей. Зокрема, у 282 школах 1 ступеня (з 1 по 4 клас) навчалося до 10 дітей, а в 955 школах 1-2 ступеня (з 1 по 9 клас) - до 40.

День знань. Скільки дітей в країні підуть у школу?, фото-1

Джерело: Держстат

У малокомплектних школах важко забезпечити якісну та повноцінну освіту дітям - один вчитель одночасно викладає багато предметів, а діти мають обмежені можливості для спілкування з однолітками, відвідування гуртків та соціалізації.

Також це навантаження на місцевий бюджет - в малокомплектних школах видатки у розрахунку на 1 дитину дуже великі, бо потрібно утримувати будівлю, опалювати її, платити зарплату адміністративному персоналу тощо. І про оснащення таких шкіл сучасних обладнанням - лабораторіями для практичних занять хімією, фізикою, біологією, інтерактивними дошками, комп’ютерами, проекторами - вже не йдеться. Вартість навчання 1 учня в малокомплектних школах у 2018 сягала 58 тис грн, в той час як середня вартість по країні становить 15 тис. грн.

Виходом з такої ситуації може бути створення так званих освітніх хабів - опорних шкіл, де можуть вчитися діти з декількох населених пунктів. Таким чином, місцева влада може сконцентрувати ресурси в одному місці та інвестувати їх у придбання обладнання, спортивні майданчики та створення комфортних умов для навчання дітей.

Зараз в Україні вже налічується близько 800 опорних шкіл. Найбільше - у Кіровоградській (73), Львівській та Житомирській (по 61), Полтавській (52). Жодного опорного закладу освіти ще не створено у Закарпатській області.

Створення освітніх хабів підняло інші проблеми - підвезення дітей. Для цього потрібні шкільні автобуси та гарні дороги. Проблему зі шкільними автобусами можна вирішувати швидко – вже зараз місцева влада в ОТГ організувала підвезення близько 60 тис. дітей та придбала 1350 автобусів. Проте, питання доріг іноді залишається критичним – не завжди є достатньо грошей для їх ремонту. Станом на початок 2019 року майже 10 тис. км доріг, необхідних для підвезення дітей, було у незадовільному стані.

Закриття малокомплектних шкіл, як правило, викликають спротив у громади. Проте головним критерієм для прийняття рішення мають бути інтереси дітей.

День знань. Скільки дітей в країні підуть у школу?, фото-2

Джерело: Міністерство освіти України

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Читайте також:"Від аварійної дороги до нової: 5 кроків для місцевих органів самоврядування"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школярі #діти #навчання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...