• Головна
  • Нещепленим дітям в садочки та школи - зась!
11:35, 25 липня 2019 р.
Надійне джерело

Нещепленим дітям в садочки та школи - зась!

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Верховний Суд України своєю постановою від 17 квітня 2019 року поклав край безкінечним суперечкам щодо допущення дітей в дошкільні заклади та школи без щеплень їх від інфекційних хвороб і підтвердив, що вакцинація дітей є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати ні дитячі садочки, ні школи.

У постанові Верховного суду зазначається, що держава має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей.

Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

Батьки можуть обирати форму навчання дитини, але держава встановлює певні правила реалізації такого права, щоби враховувались не лише права дитини на дошкільну освіту, а й забезпечувалась безпека та здоров’я всіх дітей. Одним із таких правил є проведення дітям обов’язкових щеплень.

Це рішення — остаточне у справі, яка розглядалась в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.

Тоді до суду звернулася матір, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до дитячого садочка. Жінка вбачала в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовилася "через недовіру до вакцин". І хоча спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, адміністрація закладу дошкільної освіти оскаржила це рішення в Хмельницькому апеляційному суді, який 16 листопада 2017 року зайняв позицію адміністрації. Касаційний вердикт Верховного Суду відомий.

До слова, Верховний Суд не отримав переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

Рішення Верховного Суду є першим на такому рівні і вкрай важливим для розуміння норми закону про недопущення невакцинованих дітей до навчання у школі чи дитячому садку. Верховний Суд є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, який зокрема забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій. МОЗ України сподівається, що суди по всій Україні враховуватимуть це рішення у своїй практиці.

Нагадаємо, згідно з діючими нормами Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст.15 Закону).

Вакцинація є питанням національної безпеки. Лише щеплення може захистити від смертельно небезпечних хвороб. Так званий колективний імунітет, коли від певної хвороби вакциновані щонайменше 95% населення, створює своєрідний щит: захищає від хвороби людей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин, зупиняє розповсюдження вірусів і зупиняє спалахи. Внаслідок відсутності колективного імунітету, років недовіри до вакцинації нині маємо масштабний спалах кору: з початку спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 120 тис. людей, 39 з яких померли.

Нині безоплатно вакцинуватись від кору можуть як діти, так і дорослі – МОЗ України скасувало вікові обмеження. Отримати щеплення можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку, але насправді не були вакциновані. Паралельно Міністерство працює над унеможливленням маніпуляцій і підроблення довідок у майбутньому. Із запровадженням електронної медичної картки всі дані про щеплення вноситимуться в електронну систему.

В Україні є всі вакцини, необхідні для обов’язкової вакцинації згідно з Календарем щеплень.

Читайте також: "На території Кам'янець-Подільської фортеці розпочалися розкопки"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцинація #вакцина #навчальний період #школа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...