• Головна
  • Хвороба брудної води: що таке лептоспіроз і як ним можна заразитися
13:07, 1 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Хвороба брудної води: що таке лептоспіроз і як ним можна заразитися

Хвороба брудної води: що таке лептоспіроз і як ним можна заразитися

Лептоспіроз – це інфекція, яку викликають лептоспіри ще її називають хворобою брудної води. Щорічно по всій Україні реєструються десятки і сотні випадків зараження лептоспірозом.

Звичайно, пік захворюваності припадає на літо, коли люди купаються у водоймах.

Проблема наших водойм у тому, що їх не чистять належним чином. На берегах багатьох озер росте очерет, а люди часто не прибирають за собою недоїдки. Все це благодатний ґрунт для розмноження гризунів – мишей і щурів, які й розносять лептоспіроз.

Що цікаво, для гризунів лептоспіра є звичайним паразитом, з яким вони чудово співіснують. Виводяться лептоспіри з організму з сечею гризунів, потрапляючи в ґрунт і водойми. Інформує ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України".

Як можна заразитися

Заразитися лептоспірозом людина може по-різному. Найлегше зараження відбувається через пошкодження цілісності шкірного покриву.

Лептоспіри можуть проникати в організм через пошкоджену слизову оболонку очей. Існує також ризик зараження лептоспірозом, якщо ви випадково наковталися брудної води у водоймі. В шлунковому соку лептоспіри гинуть, але якщо у вас знижена кислотність або ви добре поїли, то патогенні мікроорганізми можуть проскочити в кишечник, після чого почнеться інфекційний процес.

При перших симптомах – до лікаря

Підступність лептоспірозу в тому, що починається він як звичайна застуда, і тільки через кілька днів розвиваються більш вираженні симптоми хвороби. Яскравою ознакою є сильні болі в м’язах, особливо в литкових, а також м’язах стегон і поперекової області. У важких випадках можливі: жовтяниця, менінгіт, гостра ниркова недостатність і геморагічний синдром.

Варто уникати купання в стоячих водоймах, особливо якщо там можуть водитися гризуни, надягати гумові чоботи і рукавички при роботі з землею, не пити воду з відкритих водойм і захищати продукти від гризунів. Не допускати розмноження гризунів у житлових забудівлях.

Помічник лікаря-епідеміолога Волочиського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» Л.О. Корман

Читайте також: "Держекоінспекція скасувала затверджений міською радою БРДМ-тур"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лептоспіроз #хвороба #вода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...