• Головна
  • У Старій фортеці розпочалися розкопки
15:57, 29 травня 2018 р.
Надійне джерело

У Старій фортеці розпочалися розкопки

У Старій фортеці розпочалися розкопки

З 28 травня 2018 року на території Старого замку розпочались археологічні дослідження на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ ст. та костелу св. Станіслава кін. ХVІ- поч. ХІХ ст.

Розкопки проводяться згідно договору між музеєм та державним підприємством "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба України" Інституту археології НАН України. Керівник експедиції старший науковий співробітник давньоруської та пізньосередньовічної археології ІА НАНУ, к. і. н., член ICOMOS Виногродська Лариса Іванівна. Про це йдеться на сторінці музею-заповідника у Facebook.

Довідка.

Церква Покрови Богородиці побудована у ХІV ст. В описі замку 1494 року церква згадується, як дерев’яна з дзвіницею та двома дзвонами. У 1672 році була розібрана для перебудови в кам’яну. За переказами в ній були поховані князі Коріатовичі - Юрій та Олександр.

Костел св. Станіслава побудовано в кінці ХVІ ст., це була кам’яна, однонавна будівля. Під час перебування турків на Поділлі була перетворена на мечеть. На планах ХVІІІ ст. згадується, як костел старости. На початку ХІХ ст. був розібраний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
На зовнішність
12,8%
На одяг та охайність
16,0%
На манеру спілкування та інтелект
51,7%
На почуття гумору
8,1%
На фінансові можливості
11,3%
#розкопки #археологи #старафортеця
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...