• Головна
  • В чому полягає заборона спільної роботи близьких осіб
15:15, 26 березня 2018 р.

В чому полягає заборона спільної роботи близьких осіб

В чому полягає заборона спільної роботи близьких осіб

З метою запобіганню вчинення корупційних правопорушень в антикорупційному законодавстві України передбачено ряд обмежень для посадовців різних рівнів влади.

Одним із таких обмежень є заборона спільної роботи близьких осіб, яке закріплено у статті 27 Закону України «Про запобігання корупції». Дана норма закону спрямована на виключення будь-яких майнових чи немайнових інтересів особи, зумовлених сімейними стосунками, під час виконання своїх посадових обов’язків. Дія цієї статті розповсюджується на таких суб’єктів, як:

  • державні службовці;
  • посадові особи органів місцевого самоврядування;
  • судді;
  • посадові та службові особи органів прокуратури;
  • поліцейські та ряд інших осіб.

Під забороною роботи близьких осіб розуміється те, що вищевказані особи, не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку із виконанням повноважень близьким їм особам та зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб. В розумінні Закону України «Про запобігання корупції» близькими особами є особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, на якого покладене обмеження спільної роботи із близькою особою.

Проте це не стосується осіб, взаємні права та обов’язки яких із суб’єктом владних повноважень не мають характеру сімейних, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Незалежно від зазначених умов близькою особою є чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб’єкта.

Положення норми, що стосується роботи близьких осіб має й деякі виключення. Її дія не поширюється на народних засідателів і присяжних, близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи, а також осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.

Якщо все ж таки обставини, що порушують обмеження встановлені антикорупційним законодавством щодо заборони роботи близьких осіб, виникнуть, такі посадові особи зобов’язані вжити заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так.
10,3%
Ні.
59,8%
Думаю, що ніяких змін не буде, тому підписувати договір не планую.
29,9%
#кумівство #родичі #корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...