• Головна
  • Сортування сміття: думка кам'янчан
Опитування
17:12, 6 лютого 2018 р.

Сортування сміття: думка кам'янчан

Опитування

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.

В нашому місті також взялись до виконання цього Закону і зобовязали сортувати сміття вже з 15 січня 2018 року, оскільки продовжували підготовку до переробки та встановлення спеціальних контейнерів (даний процес триває і досі).

Саме ця подія і спровокувала команду сайту «3849.com.ua» провести опитування, завдяки якому ми дізнались ставлення камянчан до таких змін. Підсумовуємо:

  • з результатом 69,5 % виділилась категорія людей, які не сортують сміття через відсутність створених умов;
  • 28,9 % жителів міста є прихильниками переробки та дотримуються норм законодавства;
  • 1,2 % взагалі байдуже, що відбуватиметься зі сміттям після того, як вони його викинуть;
  • та лише 0,4 % бояться штрафу за недотримання законодавчих норм.

До речі, державою встановлено суму штрафних санкцій за порушення Закону України «Про відходи». Скажімо, для початку громадян, які не сортуватимуть відходи, оштрафують від 340 до 1360 гривень, а при повторному порушенні протягом року санкції становитимуть від 1360 до 1700 гривень.

Посадові ж особи чи підприємці, на перший раз відбудуться штрафом від 850 до 1700 гривень, а згодом “стягнення” збільшиться вдвічі, від 1700 до 3400 грн.

Нагадаємо, у Мінекології наголошують, що не вважають такі штрафні санкції відповідними “злочину”, тому збираються попросити нардепів переглянути норми в адмінкодексі, йдеякі порушення перекваліфікувати у кримінальну відповідальність.

Наприкінці хотілося б зазначити, що в цивілізованих країнах світу завдяки культурі громадян в поводженні з відходами можна спостерігати чисті узбіччя, вулиці. Свідомі громадяни корки від пляшок здають на протези інвалідам (цей пластик один із найстійкіших та якісних), з паперових відходів виготовляють чистий папір, органічні відходи допомагають у видобутку газу та створюють економію і т.д.

Все, що потрібно зробити нам – це лише встановити вдома ще хоч одне відро для сміття і сортувати його, донести фантик від цукерки чи недопалок до смітничка, а не викинути на узбіччя. І тоді наш маленький світ стане кращим та добрішим, адже одним вчинком ми, самі не усвідомлюючи цього зробимо дуже багато добра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як Ви відноситесь до криптовалют?
проголосувало 150 відвідувачів
Планую придбати.
6,7%
Є власником.
5,3%
Активно інвестую/торгую.
2,7%
Відношусь скептично.
70,7%
Не чув/що це таке?
14,7%
#сортуваннясміття #закон #умови
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...