Український правопис пропонують змінити вперше за 17 років, - МОН

До правописної комісії, що працювала над оновленням мовних норм увійшли  українські філологи із різних університетів. Свою роботу вони почали у червні 2015 року.

Здебільшого під час обговорення оновленого правопису йшлося про важливі норми, які попередніми версіями не були врегульовані. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха. 

У 1928 році було вироблено той правопис, який був названий Харківським і затверджений тодішнім Наркомом освіти Скрипником, але вже у 1933 році цей правопис теж було в декілька етапів змінено для того, щоб українську мову наблизити до російської, — пояснює Стріха.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект нової редакції Українського правопису.

Українська національна комісія з питань правопису, склад якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 416, пропонує до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису, розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення.

Правописна комісія розраховує на уважне прочитання, конструктивні пропозиції і доброзичливу критику всіх зацікавлених користувачів і знавців української мови.

Читайте також: "Вчителька з Кам'янця потрапила в 50-ку фіналістів престижної премії "Global Teacher Prize Ukraine"

Новини компаній
19:00, 21 травня