У Кам’янці-Подільському з пам’ятника радянським танкістам вирішили не демонтовувати знаки «серп і молот»

Рішення «Про демонтаж символів «серп і молот», розміщених на постаменті у парку Танкістів» не набрало більшості на засіданні виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради у четвер, 16 червня.

«За» демонтаж символів проголосував лише один член виконкому – Володимир Постовий.

До проекту рішення були зауваження заступника міського голови Григорія Горшунова. Також доповідач зачитав присутнім витяг з двох статей Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Зокрема вказувалось на те, що в даному випадку серп і молот «не призводить до пропаганди злочинного характеру» та знаходиться на місці поховання. За словами пан Горшунова, у вищевказаному місці покоїться прах невідомого солдата.

«Серп і молот не є символом тоталітарного режиму, адже ніхто не скаже, що в Австрії тоталітарний режим, хоча там на гербі є серп і молот», – заявив заступник міського голови.

Голова ради ветеранів Леонтій Рогаль доповнив, що це символ «робочих, селян і перемоги наших людей. Я думаю, що всі жителів нашого міста будуть проти».

До слова, нещодавно київська влада у схожій ситуації вирішила не демоновувати пам’ятник «Батьківщина-мати» , а лише зняти серп і молот зі щита.

Довідка НГП: пам’ятник радянським танкістам, що являє собою танк періоду ІІ Світової війни на достатньо високому прямокутному постаменті, було споруджено 1948 року. Автори — архітектори П. Масловський та Є. Чекирда. Також у підніжжя танка знаходиться «Вічний вогонь», який запалюють декілька разів на рік. У сквері Танкістів зазвичай проводиться офіційне вшанування пам’яті загиблих у ІІ Світовій війні.