• Головна
  • Кам’янець-Подільський налагоджує ділове партнерство з чеськими містами
10:30, 15 серпня

Кам’янець-Подільський налагоджує ділове партнерство з чеськими містами

Фото: АМУ

Фото: АМУ

Нещодавно представники Кам’янець-Подільської громади відвідали міста Кутна Гора та Брно (Чеська Республіка) з навчальним візитом, організованим Асоціацією міст України. Його підсумком стала низка домовленостей про подальшу співпрацю з підтримки бізнесу та місцевого економічного розвитку усіх трьох міст.

До складу української делегації ввійшли:

  • Наталія Польова, начальниця відділу промисловості, підприємництва, торгівлі та сфери послуг, Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста, Кам’янець-Подільська міська рада;
  • Юлія Верстівська, головна спеціалістка відділу інвестиційної політики, проєктів та міжнародного співробітництва, виконавчий комітет, Кам’янець-Подільська міська рада;
  • Світлана Онищук, власниця фермерського господарства "Виноградна садиба Онищуків";
  • Марина Фатіна, власниця Guest House KARTA F.M;
  • Леся Драбчук, власниця ресторану "Стара фортеця";
  • Ірина Сіроцінська, власниця ресторану "Ля Мажор";
  • Марина Теплова, керівниця проєкту "Підтримка зміцнення партнерства між муніципалітетами України та ЄС з фокусом на бізнес-можливості", Асоціація міст України.

Навчальний бізнес-візит став продовженням зустрічей, на яких напрацьовувалися ключові запити від місцевого бізнесу для подальшої розробки і реалізації спільних проєктів.

Лукаш Сейферт, староста міста Кутна Гора, зустрівся з українською делегацією.

Наталія Польова під час цієї зустрічі подякувала за підтримку міцних побратимських відносин між громадами, які тривають з 2011 року. Вона висловила сподівання на продовження і розвиток дипломатичного та економічного партнерства. Також сторони визначили найбільш пріоритетні сфери двосторонньої співпраці з особливим фокусом на туристичний напрямок.

Серган Килич, директор з виробництва, член Ради директорів тютюнової фабрики Philip Morris, висловив зацікавленість у співпраці та зауважив, що візит української делегації буде взаємно продуктивним. Він зазначив, що очолюване ним підприємство, на якому наразі працює близько 800 працівників, є бюджетоутворюючою потужною бізнес-одиницею, яка перебуває у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування Кутної Гори.

Павел та Лада Бартошови, засновники та власники музею і крамниці шоколаду "Лідка", поділились досвідом відродження чеського бренду шоколаду. Вони розповіли, як збирали в архівах міста інформацію про кондитерську фабрику, яка працювала на території громади в минулому. В результаті такої пошукової роботи було відкрито музей, а через два роки відновлено й виробництво шоколаду та отримано дозвіл на використання торговельної марки.

Лада Бартошова запросила українських партнерів на перший фестиваль шоколаду, який відбудеться у Кутній Горі з 25 по 27 жовтня 2024 року.

Мартіна Буцифаль, директорка Інформаційного центру, місто Кутна Гора, звернула увагу, що на території Центру представлені павільйони з сувенірними виробами, крафтовим алкоголем та продуктами харчування місцевих виробників. Водночас тут можна придбати квитки до музеїв, в кіно, на концерти, а також безкоштовно отримати карти та інформаційні матеріали.

Під час зустрічі була досягнута домовленість про розміщення продукції крафтових виробників Кам`янця-Подільського на полицях інформаційного центру в Кутній Горі.

Лукаш Рудольфський, власник винарні «Винні погреби», привітав учасників української делегації. Він зупинився на технологічних особливостях виготовлення вина та звернув увагу, що виробництво знаходиться в історичному місці міста – підвалах монастиря Святої Урсули.

Світлана Онищук, власниця "Виноградної садиби Онищуків", запросила до себе на виноробню з візитом для обміну досвідом та практичними кейсами Лукаша Рудольфського.

Представники української делегації також відвідали Брно – друге за розміром місто Чехії після Праги.

Лінда Єлінкова, керівниця відділу туризму, та Якуб Гайслер, керівник відділу маркетингу муніципалітету Брно, висловили слова вітання та підтримки усьому українському народу. Вони провели детальну презентацію міста та обговорили з українською делегацією напрямки і можливості потенційної співпраці.

Радослав Клепач, директор із зовнішніх зав’язків та комунікацій торгово-виставкового центру BVV муніципалітету Брно, розповів, що виставковий центр Брно є одним з найбільших у світі – його площа займає 130 тис. квадратних метрів. Окрему увагу приділив організаційним питанням у частині взаємодії з міжнародними партнерами, зокрема зазначив, що українські бренди регулярно беруть участь у виставках. Він висловив сподівання, що таких компаній у павільйонах BVV ставатиме більше та запевнив у готовності надати необхідну для цього консультативну допомогу.

Українська делегація відвідала виноробню LAHOFER, одну з найбільших виробників винограду, та виноградники і виробничі потужності виноробні "Зимолка". Під час візиту сторони обмінялися досвідом та практичними кейсами.

Крім того, у Брно делегація з Кам’янця-Подільського ознайомилася з особливостями роботи інформаційних центрів міста.

У результаті навчального візиту була досягнута низка домовленостей про подальшу співпрацю з підтримки бізнесу та місцевого економічного розвитку Кам`янець-Подільської міської громади та міст Кутна Гора і Брно, а саме:

  • організація візиту представників муніципалітету Кутна Гора до Кам'янця-Подільського;
  • налагодження консультативної та практичної взаємодії щодо представлення продукції брендів Кам`янця-Подільського в інформаційних центрах Кутної Гори та Брно;
  • розвиток співпраці B2B у сфері малого та середнього бізнесу, зокрема участь підприємців Кам`янця-Подільського у виставках, бізнес-форумах, конференціях, які відбуватимуться у містах Кутна Гора і Брно.

За підсумками візиту сторони виявили взаємний інтерес щодо продовження партнерських відносин, реалізації спільних проєктів у частині крафтового виробництва, а також у культурному та соціальному секторах. Така багатовекторна діяльність сприятиме зміцненню двосторонніх відносин та розширенню економічних можливостей регіонів та країн в цілому.

Захід організовано Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України", в межах Програми міжнародної співпраці "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма, спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua.

Зміст публікації є виключною відповідальністю Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціації міст України" і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

Читайте також: "У ліцеях Кам'янця-Подільського навчатимуть дітей початкової загальновійськової підготовки".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Як ви бачите завершення війни в Україні?
проголосували 133 відвідувачів
#АМУ #Асоціація міст України #партнерство #міста #підприємці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...