• Головна
  • Завищення цін на продукти: куди поскаржитись на Хмельниччині
11:54, 15 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Завищення цін на продукти: куди поскаржитись на Хмельниччині

Фото: Інтернет-джерела

Фото: Інтернет-джерела

З початку року фахівці сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розглянули 27 письмових звернень громадян.

Здебільшого вони стосувалися питань підвищення цін на продовольчі товари, ліки, автомобільний бензин і дизельне пальне.

Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, цим заявникам надавали ґрунтовні роз’яснення та консультації. А за результатами розгляду 3-х звернень таки перевірили торговців пальним та продуктами.

В установі наголошують, що здійснюють щоденний моніторинг цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, а саме: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої), масло вершкове жирністю 72,5%, бензини марки А-92 та А-95, дизельне пальне, батон, олія соняшникова рафінована.

Загалом по області моніторингом охоплено понад 500 об’єктів, до яких належать продовольчі ринки, невеличкі крамниці, торговельні супермаркети та автозаправні станції, – зауважують в установі.

Як подати звернення про завищення ціни

Кожен громадянин при виявленні випадків неправомірного підвищення цін на продукти харчування, що мають істотну соціальну значущість, може повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Зробити це можна усно або письмово: на особистому прийомі, за допомогою засобів телефонного зв’язку за номером (0382)65-07-34, поштою на адресу вулиця Шевченка, 53, у місті Хмельницький, з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку на електронну адресу.

У зверненні обов’язково вказати:

  • своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, актуальну поштову або електронну адресу;
  • викласти суть порушеного питання, зауваження, пропозиції заяви чи скарги, прохання чи вимоги;
  • найменування соціально значущих товарів, за можливості, до звернення додати документи чи їх копії, що підтверджують порушення (наприклад, чек з найменуванням товару, торгової точки, ціни і дати покупки);
  • назву суб’єкта господарювання або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи-підприємця, точну адресу магазину;
  • поставити підпис та дату звернення.

Лише при дотриманні усіх цих вимог буде прийняте рішення про заходи, які необхідно вжити органу державного нагляду (контролю) для відновлення законних прав та інтересів громадян.

Втім, при цьому слід мати на увазі, що граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш, як 10% з урахуванням усіх послуг, встановлено лише на 7 позицій із переліку, а саме: борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої), батон, олія соняшникова рафінована.

Ціни на інші продукти харчування, зокрема, моркву, картоплю, цибулю, капусту та інші, на які не запроваджено державне регулювання, відносяться до вільних цін та встановлюється суб’єктом господарювання самостійно із врахуванням попиту та пропозиції на ринку товарів.

Читайте також: "У Кам'янці студентка-грузинка здійснила крадіжку".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, війна не повинна забирати в нас святковий настрій.
16,5%
Ні, зараз не до святкувань.
76,5%
Важко відповісти. Я не визначився.
7,0%
#ціни #продукти #товари #скарга #крупа гречана #цукор-пісок #борошно пшеничне вищого сорту #макаронні вироби #яйця #молоко пастеризоване #хліб житньо-пшеничний
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...