• Головна
  • Головні ознаки тривожних розладів
Новини компаній
09:25, 3 липня 2022 р.

Головні ознаки тривожних розладів

Новини компаній

Тривожні розлади, в тій чи іншій формі, зустрічаються досить часто. Це відзначають психологи з сайту Rozmova.me, фіксуючи уже безліч звернень за допомогою. Втім, наявність тривожності в наш час не викликає подиву, адже стресові ситуації на роботі, невпевненість у майбутньому, самотність та багато інших факторів безпосередньо впливають на життя людини.

В той же час, потрібно відрізняти саме тривожні розлади та хвилювання після стресової ситуації. Хвилювання після конфлікту або якоїсь проблеми – це цілком нормальне явище. Ми всі відчуваємо певні емоції, як приємні, так і негативні. І якщо потрапляємо в дискомфортну чи незвичну ситуацію, то можемо хвилюватись, бентежитись, відчувати страх.

А ось тривожні розлади – це дещо інше. По-перше, вони тривають кілька місяців, це не поодинокі випадки, і не природна реакція психіки на зовнішні фактори. По-друге, дані захворювання можуть перейти в серйозні психічні порушення, якщо їх ігнорувати. Тому при наявності відповідних симптомів краще за все записатись на консультацію до психолога, тим більше, що зараз це можна зробити й онлайн.

Психологічні симптоми

До психологічних симптомів тривожних розладів відносять:

·Відчуття напруження, скутості, неможливість розслабитись;

·Неспроможність сконцентруватись на чомусь, зниження рівня уважності;

·Складнощі із засинанням, безсоння;

·Підвищення втомлюваності;

·Постійні або часті страхи;

·Періодичне або постійне відчуття тривоги, хвилювання за майбутнє;

·Підвищена чутливість, гостре сприйняття подій, що стосуються людину.

Це основні ознаки, по яким можна запідозрити тривожний розлад. Але остаточний діагноз здатен поставити лише психотерапевт після проведення тестування.

Соматичні симптоми

Для тривожних розладів характерні також і соматичні симптоми. Проте, завжди слід враховувати вищеописані ознаки, адже фізичні симптоми можуть вказувати на проблеми зі здоров’ям, зокрема на загострення хронічної хвороби.

Частіше за все клієнти з тривожністю спостерігають таку реакцію з боку організму:

·Проблеми з серцем, появу тахікардії;

·Підвищене потовиділення;

·Відчуття «кому» в горлі;

·Сухість в роті;

·Запаморочення;

·Нудоту;

·Біль у м’язах;

·Втрату апетиту;

·Гарячку, або ж чергування гарячки й ознобу.

Перелічені симптоми можуть посилюватись час від часу, або зникати. Тоді людині здається, що все минуло, та раптом знову з’являється почуття страху. На це можуть впливати деякі зовнішні чинники, наприклад, коли людина повертається додому, де її ніхто не чекає. Поки вона була на роботі, здавалося, що все гаразд, а опинившись на наодинці, клієнт знову почуває себе невпевнено, виникає відчуття самотності.

Якщо проблему не вирішувати, то згодом є ризик появи панічних атак, причому з кожним епізодом буде все важче. Тому й рекомендують при безпричинних тривогах навідатись до психолога аби виявити проблему і усунути її. Це можна зробити й потім, але буде складніше, знадобиться більше сеансів психотерапії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...