• Головна
  • Влітку кам'янчани, як завжди, будуть без гарячої води
23:39, 12 травня 2022 р.

Влітку кам'янчани, як завжди, будуть без гарячої води

Фото: "vinnitsa.info"

Фото: "vinnitsa.info"

Із 15 травня буде припинено централізоване постачання гарячої води, - повідомляє КП "Міськтепловоденергія". Детальніше про ситуацію представники МТВЕ розповіли 11 травня на пресконференції.

Пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради про основне тезами.

Головне, від чого залежить надання послуги централізованого гарячого водопостачання – це газ, єдиним постачальником якого для всіх теплогенеруючих підприємств України є ТОВ ГК "Нафтогаз Трейдинг". Договір з ним укладений тільки по травень 2022 р.

У діючому договорі передбачено близько 300 тис.мЗ газу за ціною 7500 грн/тис.м3 (яого вистачить орієнтовно на 15 днів). Решту ж газу - на другу половину травня - підприємству потрібно буде закупляти вже за ціною 28644 грн/тис.мЗ.

Розрахунковий тариф (собівартість) при такій ціні становитиме 235,08 грн/м3! На сьогодні КПМТВЕ застосовує на послугу ГВП тариф 88,38 грн/м3.

Тобто за придбаний газ в травні треба буде сплатити 14,1 млн грн, отримавши при цьому надходжень (за умови їх вчасної сплати) лише 1 млн грн. Відповідно, збитки - 13 млн грн за місяць.

Крім того, послуга ГВП є надто збитковою через дві основні причини:

1) особливості наявної системи теплопостачання та гарячого водопостачання в місті: великі відстані від котелень та ТЕС до будинків з гарячим водопостачанням, де при транспортуванні втрачається до 74% теплової енергії (при нормативних - 15,8%).

2) відносно малі обсяги реалізації гарячої води - до 12 тис. м3 в місяць.

Станом на сьогодні у місті налічується 12,5 тис. абонентів, які мають договори на ГВП. З них фактично користуються послугою – лише 5 тис. квартир, 40%. За умови реалізації їм загалом по середньоплановому споживанню гарячої води за міжопалювальний сезон збитки становитимуть 17,5 млн грн або 3,5 млн грн/місяць.

Відповідно підприємство не зможе надавати послугу гарячого водопостачання населенню без щомісячного відшкодування збитків з міського бюджету.

Відповідаючи на поширені запитання споживачів:

Чи можна давати гарячу воду по годинах?

Це неможливо через через наявну схему теплопостачання в місті і віддаленість споживачів від котелень. Це призводить до значних втрат теплової енергії, і на розігрів системи щоразу йдуть великі затрати газу.

Чому вода не гаряча, якщо в будинку є ІТП?

Як правило, це відбувається через малий водозабір води (люди не користуються), і потрібно багато пропускати. А також через відсутність ліній рециркуляції в будинках.

У нас є ТЕС на пелетах. Чи можна використовувати дрова і подавати гарячу воду влітку?

По-перше, потужностей ТЕС на альтернативних видах палива не вистачить, щоб дати гарячу воду на все місто. По-друге, тверде паливо не є безкоштовним, його вартість прирівнюється постачальниками до ціни газу. По-третє, не зважаючи на вид палива, , втрати теплової енергії при транспортуванні не зменшаться.

Читайте також:"Під час комендантської години у Кам'янці-Подільському затримали нетверезого водія".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гаряча вода #Міськтепловоденергія #вода #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...