• Головна
  • Вперше у Хмельницькій область проведено унікальну операцію на нирках, надниркиках та серці
17:26, 23 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Вперше у Хмельницькій область проведено унікальну операцію на нирках, надниркиках та серці

Фото: КНП "ХОССЦ"

Фото: КНП "ХОССЦ"

Вперше в Хмельницькій області проведено унікальну за складністю, технікою виконання та особливістю перебігу основного захворювання, операцію.

Пацієнтка із злоякісним новоутворенням правої нирки з метастазом у правий наднирник та поширенням пухлинного процесу на нижню порожнисту вену та праве передсердя (займаючи майже всю його порожнину) прооперована спільною потужною бригадою кардіохірургів та урологів, інформує пресслужба КНП "ХОССЦ".

Оперували відразу два доктори наук: обласний кардіохірург Андрій Кланца та обласний уролог Володимир Монастирський; хірург вищої категорії Андрій Шимків, другий асистент Андрій Данилюк, завідувач кардіохірургічного відділення Валерій Сухарєв, анестезіологи вищої категорії Юрій Гордєєв та Михайло Ільніцький, перфузіолог Ольга Терехівська, операційна м/с вищої категорії Тетяна Хмель, анестезіологічна м/с Олена Лобода, молодша м/с Ріта Кляшторна.

Операція проводилась зі штучним кровообігом та із повною зупинкою кровообігу після охолодження пацієнтки до 24°С.

Втручання надскладне і мало бути проведено максимально ретельно. Бригада фахівців мала видалити пухлину з вогнища та шляхів її поширення – прооперувати нирку, наднирник, нижню порожнисту вену і серце одночасно.

Подібних операцій в Україні виконується щорічно не більше десятка. Патологія, коли злоякісна пухлина з нирки добирається аж до серця, належить до рідкісних і вкрай важких. Операції з видалення таких пухлин проводяться з великим ризиком виникнення кровотеч. Є й інший ризик – при забиранні метастазів у нижній частині порожнистої вени, в будь-який момент частинка пухлини може обірватися, долетіти до серця, легень і викликати масивну легеневу тромбоемболію.

Та, на щастя, все пройшло успішно.

Операція тривала понад шість годин. Праву нирку та наднирник пацієнтці видалили, з нижньої порожнистої вени та правого передсердя вдалося витягнути пухлину довжиною до 10 см, відновити кровотік.

Пацієнтка у стабільному стані була переведена в палату інтенсивної терапії. Вже ввечері того ж дня була екстубована, дихала самостійно. На 20 добу пацієнтку виписано під спостереження сімейного лікаря та динамічне спостереження уролога і кардіолога.

Подібні випадки – на щастя, рідкісні. Кожен – унікальній, із надзвичайно поліморфною клінічною картиною. Тільки злагоджена робота команди висококваліфікованих фахівців здатна, без перебільшення, врятувати життя хворим з такою патологією.

Читайте також:"На Кам'янеччині 41-річному судноводію загрожує штраф сумою 25 000 гривень".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#унікальна операція #хірург #медицина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...