З 1 вересня держоргани не зможуть вимагати паперові документи, якщо вони є у смартфоні

Фото: мережа Інтернет, Книш Маргарита
Фото: мережа Інтернет

З 1 вересня 2021 держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, якщо вони є у людини в смартфоні. Україна перейде в режим paperless.

Таку обіцянку дало Міністерство та Комітет Цифрової трансформації України.

Зараз держава надає громадянам і бізнесу більше двох тисяч послуг. Порядок кожної чітко регламентовано хоча б одним законом, постановою Кабміну або наказом профільного міністерства. Щоб спростити або перевести будь-який сервіс онлайн, необхідно вносити кардинальні зміни в усі ці документи. До речі, в кожному максимально чітко прописано, що довідка повинна бути саме на папері і подаватися тільки особисто.

Перший крок - заборона держорганам вимагати від українців паперові документи, якщо у них є цифрові. На практиці це означає, що цифрові документи діють завжди і скрізь; будь-яку послугу можна отримати онлайн; всі органи влади зможуть працювати з електронними документами, що мають інтерфейс перевірки необхідної інформації в держреєстрах; весь бізнес оцифровує свої внутрішні процеси.

До речі, Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону №4355 "Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Законопроектом пропонується закріпити на рівні закону можливість використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання (е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон).

Проектом також передбачається привести термінологію Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" у відповідність до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Читайте також: "Кам'янецькі студенти підкорили чемпіонат України з настільного тенісу".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
73 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073