• Головна
  • У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей
00:28, 22 січня 2021 р.

У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей

Навчання. Фото: ПДАТУ

Навчання. Фото: ПДАТУ

У Кам’янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки у рамках проєкту "Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні. Інтеграція моделі проєкту "Норвегія - Україна" в державну систему", які проходили в Подільському державному аграрно-технічному університеті.

Це перший рік реалізації проєкту за програмою "Аграрний менеджмент", курсове навчання якого забезпечували науково-педагогічні працівники університету. Протягом трьох місяців тривала перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей у рамках якої учасників підготували до створення власної справи у сфері сільського господарства.

24 грудня в університеті відбулося урочисте вручення дипломів і сертифікатів про завершення навчання учасникам проєкту. Правда, через карантинні обмеження церемонія відбулося онлайн. 28 учасників – військовослужбовців, звільнених у запас, та члени їх сімей – після наполегливого навчання отримали:

  • свідоцтво про проходження перепідготовки (від українського університету;
  • спільний сертифікат українського університету і Nord університету;
  • диплом Міністерства закордонних справ Норвегії.

Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал у своєму вітанні випускникам зазначив:

Сьогодні для мене честь привітати учасників, організаторів, та всю велику сім’ю проєкту. Норвегія зацікавлена у сильній та успішній Україні, з діючими закладами, які ефективно слугують інтересам народу України. Проєкт "Україна-Норвегія" став інституцією, здатною запропонувати Міністерству у справах ветеранів знання, досвід та використання вже розробленої мережі освітніх закладів по всій Україні. Цей накопичений актив може служити ресурсом для створення національної системи допомоги ветеранам та членам їхніх сімей.

У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, фото-1

Кращого побажання випускникам проєкту, ніж від директора "Міжнародного фонду соціальної адаптації" Рубцова Володимира Сергійовича не знайти:

Для проєкту "Норвегія-Україна" цей випуск перший у Подільському державному аграрно-технічному університеті. Ви завжди будете першими, це доля. За Вами підуть інші, вони будуть йти до нового життя з оглядкою на Вас.

У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, фото-2

Проєкт на цьому не завершується. Із випускниками проєкту співпрацювати будуть і на далі.

Ми раді, що цьогоріч 28 осіб отримали можливість знайти себе, адаптуватися до викликів сучасності й розпочати власну справу. Ми плануємо опікуватися слухачами не тільки у процесі навчання, а й після завершення освітнього процесу, надаючи професійні консультації випускникам, допомагаючи їм у складних професійних ситуаціях. Відрадно, що завдяки проєкту Ви, захисники Вітчизни, не залишились покинутими після усього того, що вам довелося пережити, - зазначає ректор ПДАТУ Володимир Іванишин.

У Кам'янці-Подільському завершились курси професійної перепідготовки військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, фото-3

Директор навчально-наукового центру перепідготовки і підвищення кваліфікації ПДАТУ Павло Федірко розповідає:

Учасники проєкту отримали фахові знання, можливість поспілкуватися з кращими фахівцями сфери аграрного менеджменту, познайомилися з однодумцями. Я впевнений, що учасники проєкту зможуть успішно реалізувати свою справу.

Проєкт тільки завершився, а деякі з випускників уже працюють над створенням власної справи.

Так, у рамках проєкту розглядався бізнес-план створення на отриманій землі легального стрільбища. Серед учасників є колишні військовослужбовці, які вже організовують такий вид діяльності, тим більше ділянки, які вони отримали, якраз під це підходять, - розповідає директор благодійного фонду "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" Роман Браеску-Семенишин.

Проєкт "Україна-Норвегія" реалізовуватиметься в Кам’янці і надалі. Адже довгостроковою метою проєкту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

У Кам’янці-Подільському проєкт реалізовується "Міжнародним фондом соціальної адаптації" (президент фонду Володимир Рубцов) спільно з Подільським державним аграрно-технічним університетом (ректор Володимир Іванишин) та Благодійним фондом "Центр допомоги кам’янчанам учасникам АТО" (директор фонду Роман Браеску-Семенишин). Фінансова підтримка проєкту здійснюється Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія.

Читайте також:"Українські студенти більше не отримуватимуть "червоні дипломи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
#проєкт #ПДАТУ #Норвегія #Україна #військовослужбовці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...