• Головна
  • Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан
19:02, 5 січня 2021 р.

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан

Зображення: мережа Інтернет

Зображення: мережа Інтернет

Команда сайту "3849 com.ua" вирішила провести актуальне опитування серед користувачів порталу, яким був 2020 рік особисто для кожного.

Опитування тривало на Сайті міста Кам'янця-Подільського у розділі Голос міста з 23 по 31 грудня. Підсумки року у сприйнятті кам'янчан розподілилсь таким чином:

  • 31% кам'янчан залишились незадоволені 2020 роком;
  • 69% жителів міста вважають минулий рік хорошим.

Сказати, що 2020 рік був насиченим подіями, це нічого не сказати. Він - у череді тих в нашій історії, які безповоротно змінили наше життя. Він розділив час на доковідний і той, в якому ми змушені існувати в одному просторі зі смертельним вірусом. І всі інші події в цьому просторі-часі набувають зовсім іншого звучання.

Але попри вагомість ковідної теми, ми вирішили нагадати читачам хронологію подій, які сколихнули Україну у 2020 році.

1. Катастрофа пасажирського літака в Ірані

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-1

8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана, двома ракетами класу "земля-повітря" був збитий пасажирський літак Boeing 737-800NG із реєстраційним номером UR-PSR авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажири).

2. Перші випадки COVID-19 в Україні

3 березня Україна оголосила про перший підтверджений випадок коронавірусу COVID-19 у чоловіка з Чернівців, який прибув з Італії до Румунії літаком, а потім дістався в Україну автомобілем. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах COVID-19 у світі пандемією. 12 березня офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-2

Наступного дня, 12 березня, в Україні було оголошено загальнонаціональний карантин, а від 25 березня діє режим надзвичайної ситуації. 6 квітня в Україні запроваджують обов’язкове носіння масок у громадських місцях. Жорсткі карантинні заходи тривали до 11 травня. З 22 травня Кабінет міністрів запровадив адаптивний карантин - обмеження в регіонах встановлювались залежно від епідеміологічної ситуації.

11 листопада Кабінет Міністрів ухвалив рішення про відмову від адаптивного карантину і запровадив на території України обмеження "помаранчевого" рівня.

Наразі карантин та режим надзвичайної ситуації продовжено до 28 лютого 2021 року.

3. Пожежі в Чорнобилі та Житомирській області

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-3

За даними Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ), в Чорнобильській зоні від пожеж постраждали 20 тисяч гектарів територій, з яких 30% становлять ліси. Під загрозою опинились рідкісні представники флори та фауни.

15 квітня поліція оголосила підозру про підпал двом чоловікам, а 16 квітня поліція Київщини оголосила про підозру ще одному палію. За даними поліції, через те, що вони палили сміття і сталася пожежа у зоні ЧАЕС.

Після цього випадку Верховна Рада посилила відповідальність за спалювання сухої рослинності.

4. Повінь на заході України

23 червня у західних регіонах країни через рясні дощі почалися сильні повені. Були зруйновані сотні кілометрів автодоріг, десятки мостів та кілометри берегових укріплень, відселені сотні людей.

На Прикарпатті були підтоплені 263 населені пункти, понад 13 тис. житлових будинків пошкоджені, 20 – зруйновані повністю. Окрім того, зруйновано 201 км доріг, 93 мости, понад 80 км берегоукріплень. Під час повені загинули 4 людини. Для ліквідації наслідків стихії з резервного фонду Державного бюджету для області було виділено 480 мільйонів гривень.

У Чернівецькій області під час повені загинуло 3 людей. Через паводи було пошкоджено 31 гідротехнічну споруду та 17 мостів, підтоплено 51 населений пункт, 1750 житлових будинків, 3776 криниць, затоплено 819 підвалів, 3642 присадибні ділянки, пошкоджено 2818 га сільськогосподарських угідь. Крім того, із зони підтоплення відселили 136 осіб, з них – 42 дітей. Загальні збитки, які завдала стихія Буковині сягнули 570 мільйонів гривень.

5. Танкер Delfi

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-4

10 вересня за допомогою плавкрану та буксирів з міського пляжу Одеси зняли з мілини аварійний танкер Delfi і перемістили його до порту Чорноморськ.

Як відомо, в ніч з 21 на 22 листопада 2019 року штормові хвилі зірвали з якоря танкер Delfi, який перебував в акваторії порту "Южний". Біля узбережжя Одеси судно сіло на мілину, членів екіпажу евакуювали.

Зрештою, 10 вересня танкер було транспортовано до морського порту "Чорноморськ". Загалом роботи зі зняття судна з мілини тривали 30 днів і коштували близько 14 млн грн.

6. Катастрофа літака з курсантами в Чугуєві

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-5

Увечері 25 вересня на Харківщині при заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант – Віталій Вільховий - помер у лікарні від опіків. Курсант В'ячеслав Золочевський, у якого діагностували забої, рани та струс мозку, перебував на лікуванні. Пізніше стало відомо, що він продовжить навчання у авіаційному виші.

7. Місцеві вибори в умовах пандемії

Голос міста: яким був 2020 рік для кам'янчан, фото-6

25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори за новим Виборчим кодексом, яким запроваджується система відкритих партійних списків, скорочується кількість депутатів та розширюються можливості щодо їх відкликання.

Найбільшою загрозою та перешкодою для проведення виборів-2020 стала пандемія COVID-19. І хоча вибори все ж відбулися, епідеміологічна ситуація в країні негативно вплинула на явку виборців -у ЦВК повідомили, що вона становила близько 37%. За деякими оцінками, недотримання санітарних вимог і соціальної дистанції під час передвиборчих акцій і голосування стало однією з причин різкого росту захворюваності на Ковід в наступні за виборами тижні.

Читайте також: "У селі Колибаївка у п'яного водія відібрали права".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Дуже гарно, неочікував(ла), що буде так атмосферно.
23,9%
Мені не сподобалось.
14,1%
Непогано, але в парку Героїв Євромайдану було краще.
54,9%
Встановлення ялинки у Старому місті було найкращим.
5,6%
Мені байдуже.
1,4%
#аналіз #2020 рік #події #підсумки #голос міста #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...