У Кам'янці на лікування діабету виділили понад мільйон гривень

Фото: БДМУ
Фото: БДМУ

У 2020 році з міського бюджету виділено 1 108 000, 00 грн для забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет лікарськими засобами.

Станом на 1 липня в закладах охорони здоров'я міста Кам'янця-Подільського на диспансерному обліку є 473 хворих на цукровий діабет, що потребують інсулінотерапії та 12 хворих на нецукровий діабет. Середні показники видатків на одну особу, що потребують препаратів інсуліну та десмопресину, вартість яких підлягає відшкодуванню становить: 2 241  та 4 000 грн.

Хворі на цукровий діабет страждають на діабетичну нефропатію, що може завершуватись нирковою недостатністю та смертю; ретинопатію, що є причиною сліпоти; ангіопатію, що призводить до ампутації нижніх кінцівок, артеріальну гіпертензію тощо. Більшість ускладнень можна попередити та уникнути високих витрат на їх лікування, забезпечивши вчасне призначення цим хворим та безперебійне забезпечення їх препаратами інсуліну.

Щоб отримати ліки, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога за місцем проживання (диспансерного обліку) та отримати відповідний рецепт, який формується в електронному реєстрі. Далі - завітати до аптечного закладу міста, який здійснює відпуск препаратів. Деякі препарати пацієнти отримують безкоштовно, а деякі - з незначною доплатою. Витрати пов'язані з відпуском препаратів, здійснюються за рахунок пільгових видатків місцевих бюджетів на безоплатне забезпечення такими препаратами осіб, хворих на діабет.

Читайте також: "У школах Кам'янця ранок розпочинатиметься з гімну України".

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
84 перегляди в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073