Новини компаній
17:00, 17 квітня 2020 р.
Електрик: заробітна плата у 2020 році, необхідні вміння та знання
Новини компаній
У всі часи потрібна професія «електрик». Цей фахівець займається обслуговуванням електротехніки, виконує встановлені замовником завдання на конкретному об'єкті. Є майстри, які працюють на виїздах у складі бригад, а також штатні робочі. Перелік обов'язків варіативний: у кожному окремому випадку він свій. Наприклад, на заводах фахівці займаються діагностикою та ремонтом техніки, роблять все можливе, щоб на виробництві не трапилася аварія та не сталася зупинка робочого процесу через відсутність електроенергії.
Ті, хто працює в міських державних установах з обслуговування населення, розв'язують наступні завдання:
- створення ліній електропередач;
- ремонт, обслуговування ліхтарів;
- виїзд до замовників на житлові та комерційні об'єкти.
Описувати специфіку роботи електрика можна довго, тому підемо далі й розповімо про можливості професії та навички професіоналів.
Як у будь-якій сфері, є хороші фахівці й не дуже. Відповідно, від якості обслуговування залежить заробітна плата. Що потрібно робити для збільшення доходу, розповімо далі. Також чесно встановимо середній розмір заробітної плати.
Ціна послуг
Найчастіше електрики отримують фіксовану зарплату. Регулюють і планують доходи тільки ті, хто працює сам на себе і має досить велику базу клієнтів. Останні в Україні отримують до 20 000 гривень щомісяця, іноді — більше, якщо працюють в рамках масштабного проєкту. Середня зарплата на підприємствах — 12 тис. грн. За останні 3 місяці на ринку праці стабільно з'являлися пропозиції від 7 до 19 тис. грн. Якщо цікава робота електриком, на jobs.ua є вакансії.
Значущі навички
Досвідчений електрик може працювати де завгодно, виконувати завдання різної складності. Йому однаково зручно стежити за роботою електрообладнання й займатися ремонтом мереж, приладів, іншого. Потрібні кадри раніше були випускниками професійно-технічних або вищих навчальних закладів. Їм не доводиться пояснювати такі моменти:
- основи й тонкощі функціонування електроприладів;
- організацію електромереж;
- особливості ланцюгів і електросхем.
Вони розуміють основи прикладної механіки, електроніки, автоматики. Також добре розбираються в технічній документації того чи іншого обладнання, знають, що робити при ураженні струмом, як надати першу медичну допомогу. Професіоналам відкриті всі дороги, за пристойною заробітною платою не потрібно їхати за кордон, вони задоволені доходами в Україні.
Мінімум, необхідний робітникам
Електрику насамперед не обійтися без міцного здоров'я й витривалості. При нормальному фізичному стані й самопочутті фахівець легко зосереджується на завданні, швидко виконує складні ремонтні роботи протягом дня. Людина повинна володіти хорошою реакцією, інстинктом самозбереження. Не можна не згадати про здоров'я зорової системи. 100%-ні показники, безумовно, важливі для електрика, як і підвищене почуття відповідальності з розвиненою дрібною моторикою рук.
Важливо розуміти: ніколи не пізно залишити «не свою» професію, почати отримувати нові знання і вміння.
Того, хто хоче стати електриком, чекає:
- кар'єрний ріст (6 розрядів);
- високий рівень зарплати;
- багато пропозицій на ринку праці.
Але потрібно бути готовим і до наступних моментів: високий ризик отримання травм при виконанні робочих обов'язків, низька репутація професії, ненормований графік.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:37
Вчора
Оголошення
12:05, 13 січня
12:17, 13 січня
11:59, 13 січня
11:45, 13 січня
live comments feed...
Коментарі