У Кам'янці на відновлення моргу затвердили понад три мільйона гривень

Фото: "k-p.net.ua"
Фото: "k-p.net.ua"

4 лютого на 86 сесії міської ради Кам'янця-Подільського було затверджено програму, яка має за мету - створення належних санітарно-гігієнічних умов для надання якісних послуг паталогоанатомічною службою.

Актуальність програми зумовлена перш за все тим, що у Кам'янці-Подільському та на території Кам'янець-Подільського району проживає 164,7 тисяч населення. І за офійними статистичними даними за 2019 рік чисельність померлих ставноить - 2219 чол.

Протягом тривалого часу патологоанатомічне віділлення міської лікарні та Хмельницьке бюро судово-медичної експертизи були розташовані в старих непридатних приміщеннях у самому центрі міста. Тому, було прийнято спільне рішення районної та міської влади, щодо розміщення міського патологоанатомічного відділення міської лікарні та відділення Кам'янець-Подільської центральної районної лікарні по вул. Матросова, 30 с. Мукша-Китайгородська, в результаті чого збільшилось навантаження на працівників відділення щодо кількості проведення розтинів.

В патологоанатомічному відділенні - 12 працівників. Дане віддення обслуговує 2 пацієнтів(померлих) на добу. Відділення розташовано в стороні від лікувальних корпусів та віддаляється від них зеленою захисною смугою. До корпусу веде належним чином облаштований під'їздний шлях з окремим виїздом, який використовується для потреб ПАВ.

До того ж, приміщення патологоанатомічного відділення розташовано так, що ізольовано від житлових будинків та не відкрито для споглядання пацієнтами з вікон та приміщень відділень лікарні.

Але є ряд проблем, які потребують нагального вирішення:

  • приміщення для збереження померлих не оснащене холодильними установками;
  • спеціальні лежаки та полки не відповідають санітарним нормам;
  • відсутні душові кімнати для персоналу.

Також стіни та перегородки мають бути із водонепроникних неорганічних матеріалів, непроникні для гризунів, гладкі та без щілин. Підлога в кімнатах для зберігання трупів повинна бути покрита водонепроникним матеріалом, що підлягає легкому очищенню та бути витривалою для частого миття, без порогів та виступів, зручною для транспортування померлих на каталках. А підлога в секційній повинна мати стік у каналізацію або спеціальний приймальник для стічних вод із відділення. Підлога в патологогістологічній та приміщення для лікарів повинні бути покритими лінолеумом.

Програма має соціальну спрямованість і за підрахунками усіх потенційних витрат щодо оновлення, сума становить - 3 035 025,00 гривень.

Читайте також: "У Кам'янці на оновлення комунальної техніки виділили понад 2 мільйона гривень"

морг патологоанатомічне відділення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
312 переглядів в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073