• Головна
  • Стихійні ринки у Кам'янці-Подільському стали причиною ряду інфекційних захворювань
11:40, 6 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Стихійні ринки у Кам'янці-Подільському стали причиною ряду інфекційних захворювань

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

Протягом минулого місяця в м. Кам’янець-Подільському зареєстровано 30 випадків захворювання гострими кишковими інфекціями, з них серед дітей у 11 випадках, що склало 37% від всіх захворілих (до 1р.- 2 дитини; 1-4р.- 2; 5-9р.- 5 дітей).

Сімейних осередків та випадків кишкових інфекцій в організованих колективах не реєструвалось.

Серед факторів передачі інфекції, в більшості випадків переважають фрукти та ягоди (41 %), а також м'ясні продукти (27%).

Із проведених епідрозслідувань, по даних випадках, встановлено, що продукти харчування переважно були придбані на стихійних ринках м. Кам’янця-Подільського і в більшості випадків кишкові інфекції виникли внаслідок порушень реалізації продуктів, а також недотримання правил особистої гігієни та порушень при обробці сировини.

Щодо груп захворювання крапельними інфекціями, серед населення м. Кам’янця-Подільського, ситуація відносно спокійна.

Так, за вищенаведений період, серед населення міста, реєструвалось серед дітей 1 випадок скарлатини, 3 випадки інфекційного мононуклеозу та 5 випадків кору (4 серед дітей та у 1 дорослого). У 2-х осіб захворювання кором підтверджено лабораторно.

Найбільше захворілих, в порівнянні з липнем 2018р., на хворобу Лайма – 19 випадків (проти 8 випадків за аналогічний період у 2018р.).

У шести випадках бореліоз було підтверджено при лабораторному дослідженні сироватки крові у хворих.

На дослідження, щодо встановлення збудника інфекції, у лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України", із вогнищ, було доставлено 4 екземпляри іксодових кліщів та 2 зразки сироваток крові від хворих. У 1 випадку (від кліща), внаслідок проведених обстежень, видано позитивний результат.

При проведенні епідрозслідувань встановлено, що у 10 випадках захворілі були покусані кліщами внаслідок збору грибів в лісах Кам’янець-Подільського району, у 5 випадках – внаслідок проведення сільськогосподарських робіт на дачних ділянках, у 4 випадках – при прогулянці в місцевих парках.

Працівниками Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу у всіх осередках інфекційних захворювань проведені епідрозслідування щодо встановлення джерела інфекції та здійснено низку протиепідемічних заходів по недопущенні подальшого поширення інфекції.

Помічник лікаря-епідеміолога Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Л.М. Миронюк

Читайте також: "На Хмельниччині жінка намагалася "здати в оренду" свою 15-річну доньку"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фнфекційні захворювання #стихійний ринок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...