• Головна
  • КП "Міськтепловодоенергія" прокоментувало інформацію щодо холери у Дністрі
11:33, 21 червня 2019 р.

КП "Міськтепловодоенергія" прокоментувало інформацію щодо холери у Дністрі

КП "Міськтепловодоенергія" прокоментувало інформацію щодо холери у Дністрі

Прес-служба КП "Міськтепловодоенергії" прокоментувала інформацію про виявлення холери у річні Дністер.

Останніми днями декілька місцевих інтернет-видань передрукували інформацію про те, що в Дністрі, в Молдові знайшли холероподібний вібріон. Містом стали ширитись чутки про холеру.

Прес-служба КП "Міськтепловоденергія" з’ясувала, що першоджерелом інформації став молдавський сайт новин "point.md".

Зв’язавшись з адміністраторами ресурсу, ми одержали інформацію з архіву цього сайту за 18 червня минулого року. В описі цього видання зазначається про його мету. Навіть якщо б це була цьогорічна інформація, для паніки немає ані причин, ані приводу. Місця, де в минулому році відбирали з Дністра воду для проб в Республіці Молдові, знаходиться за сотні кілометрів нижче за течією, аніж наші водозабори.

Холероподібний вібріон – це бактерія, яке, хоч і називається страшнувато, але не є збудником холери. Холероподібний вібріон може спровокувати максимум шлунково-кишкові розлади, але найбільш часто вражає дітей, які купаються у брудній воді та "нахлюпуються" її. Ця бактерія не наявна у водоймі постійно, вона з’являється у річках та озерах після рясних дощів або сильної спеки і є сигналом про надмірне забруднення води. Та якщо вода проточна, то через кілька днів вона самоочищується і ніяких додаткових заходів безпеки не потребує.

Згідно з інформацією, яку надав Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України, який регулярно досліджує водойми і, зокрема, р. Дністер на наявність небажаних для людини бактерій, про що звітує на своєму сайті, і про будь-які відхилення від норми одразу повідомляє у відповідні структури. Наразі жодних даних за наявність цієї бактерії не повідомляється.

Зі свого боку КП "Міськтепловоденергія" інформує, що якість питної води, яка подається в розподільчі мережі міста з централізованих систем водопостачання, контролюється вимірювальною лабораторією з контролю питної води нашого підприємства.

Щоденно декілька разів проводиться відбір проб води з водопровідних насосних станцій (ВНС), артезіанських свердловин, контрольних точок водопровідних мереж, р. Дністер згідно Робочої програми погодженої Головним управлінням ГУ Держпродспоживслужби до 2020 року.

Головне управління Держспоживслужби в Хмельницькій області також проводить відбір проб води з контрольних точок водопровідних мереж та ВНС. За даними контрольних вимірювань якості питної води, відхилень від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" наразі не виявлено.

В даний час підприємство забезпечене необхідними реагентами та знезаражуючими засобами для водоочистки, які передбачені в технологічній схемі водопідготовки. На водогоні застосовується гіпохлорит натрію електролізний.

Не так давно така сама "жахалка" ширилась Інтернетом з Дигідроген монооксидом, що його подають у водопроводи під час воєнного стану. Дигідроген монооксид (DiHydrogen MonOxide) — це своєрідний мем для науковців. Насправді це звичайна вода. Її хімічна формула— Н2О — це два атома водню (дигідроген) і один атом кисню (монооксид). Ті, хто поширював чи коментував пости про "небезпечну" речовину у водопроводі, зазначали, що це жарт. КП "Міськтепловоденергія" закликає журналістів бути уважними, і перевіряти новини, перед тим, як їх передруковувати, тому що залишається здогадуватися, що має на меті поширення паніки серед населення в умовах війни.

Читайте також: "Станом на сьогодні у ЦВК зареєструвались 5 кандидатів на 193 виборчому окрузі"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#холера #Дністер #коментар
2,0
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...