• Головна
  • Порошенко vs Зеленський: брехня та правда у вираженнях кандидатів у президенти
11:09, 12 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Порошенко vs Зеленський: брехня та правда у вираженнях кандидатів у президенти

Порошенко vs Зеленський: брехня та правда у вираженнях кандидатів у президенти

Доки країна чекає дебатів на стадіоні "Олімпійський" або на Суспільному мовнику, VoxCheck моделює дебати двох головних претендентів на крісло голови держави на базі їхніх попередніх висловлювань.

З дебатами на Олімпійському, які обговорюються в останній тиждень, не все так просто. Згідно з законом "Про вибори президента України", дебати мають проходити на Суспільному ТВ в останню п’ятницю перед днем голосування між 19 і 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвини. Порошенко вже запрошував Зеленського на такі дебати. Іншими словами зустріч на Олімпійському – не ті дебати, що прописані в законі. Такий формат може мати місце, але лише за власні кошти кандидатів і при умові, що Олімпійський буде вільний у потрібний день.

В будь-якому випадку, якщо дебати відбудуться, це буде цікавий діалог між чинним Президентом та актором, який зміг сколихнути український інформаційний простір.

Раунд 1. НАТО

Володимир Зеленський

МАНІПУЛЯЦІЯ

У меня вопрос по НАТО. Мы знаем, что такое НАТО? Войдут войска, и мы будем защищены от агрессора? Иди договорись (с НАТО) тихо. Кому нужны плакаты твои? Кому надо в Конституции или где (это) закрепить? Я не понимаю, вы дипломаты или вы х*р знает кто?

Незрозуміло, яким чином можливо "тихо" приєднатися до НАТО, як пропонує Володимир Зеленський. Адже для цього, по-перше, потрібно провести низку комплексних реформ, що потребують бюджетних ресурсів. По-друге, до країн-кандидатів є неофіційна, але вагома вимога НАТО – підтримка населенням рішення про приєднання. Поширена практика – проведення загальнонаціонального референдуму, що аж ніяк не вкладається в поняття "тихо".

До речі, відсутність підтримки населенням України вступу до НАТО була одним із аргументів Франції та Німеччини на користь того, щоб не дати Україні План дій членства у 2008 році. Зараз вступ до НАТО підтримують 42% населення, що менше, ніж у минулі два роки, але значно більше, ніж, наприклад, у 2012 році (13%). Тому відповідна адвокаційна кампанія є важливою складовою руху до НАТО.

Отже, Володимир Зеленський маніпулює, коли каже, що закріплення руху до НАТО в Конституції не має жодного практичного сенсу, а домовитись про вступ можна "тихо".

Петро Порошенко

НЕПРАВДА

Ці зміни до Конституції (щодо стратегічного курсу України до НАТО) роблять процес інтеграції в ЄС і НАТО незворотнім для української влади.

16/12/18 (1:22:22-1:22:28)

Внесення інтеграції до ЄС та НАТО до Конституції не робить цей процес незворотнім, оскільки до Основного закону можна внести зміни і прибрати це положення (хоча процедура внесення змін до Конституції й складніша, ніж для звичайного законодавства). Крім того, інтеграція залежить від практичних дій (втілення реформ), а не від декларацій.

Раунд 2. Енергетика

Володимир Зеленський

ПРАВДА

80% украинского угля находится в одних руках. 85% угольной электроэнергии тоже находится в одних руках. Что самое интересное – в тех же.

21/02/19 (06:35-06:45)

Йдеться про компанію ДТЕК Ріната Ахметова. Вона контролює 71% видобутку вугілля та 82,5% виробництва електроенергії на ТЕС в Україні.

Петро Порошенко 

ПРАВДА

Хочу ще раз нагадати: в 17-му році Україна спожила 14 млрд куб. м замість 52 (імпортного газу – ред), у 18-ому році Україна спожила 10,5 млрд.

26/03/2019 (26:48 – 27:01)

Петро Порошенко має на увазі, що відповідно до газового контракту 2009 року Україна мала закуповувати у Росії щорічно 52 млрд куб.м газу. Навіть якщо вона не споживала такий об’єм, вона все одно мала його оплачувати (умова "бери або плати"). Натомість Україна припинила закуповувати газ у РФ й імпортувала з Європи 14,1 млрд куб.м газу у 2017 році та 10,6 млрд куб.м газу у 2018 році.

Раунд 3. Суди

Петро Порошенко

МАНІПУЛЯЦІЯ

До нового його (Верховного суду) складу потрапило лише 4 судді старого Верховного суду. 4 з майже 120.

25/05/2018 (34:55 – 35:03)

Згідно з даними, наданими проекту VoxCheck Громадською радою доброчесності, в новий Верховний Суд зі старого складу потрапили лише 4 судді. Однак оновлений Верховний Суд замінив не тільки старий ВС, а і Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд та Вищий спеціалізований суд. І 46% суддів нового Верховного суду – це судді з цих старих вищих судів. Отже, президент маніпулює.

Володимир Зеленський

ПРАВДА

Согласно опросам украинцы, где-то порядка 80%, не доверяют нашим судам. Больше украинцы не доверяют только российским СМИ.

03/03/19 (14:13-14:25)

За даними опитуваннями Фонду Демініціативи судам не довіряють 83,3% опитаних. Гірший показник лише у Верховної Ради (85,4%), подібні у Генпрокуратури (83,3%) та чиновників (83,2%). У той же час ЗМІ Росії не довіряють 83%.

За даними КМІС судовій системі не довіряють 84,6% опитаних, гірші показники у Верховної Ради (90,3%) та Кабінету міністрів (85,2%). ЗМІ Росії в опитуванні не було.

Отже, судам справді не довіряють більше 80%, і тому вердикт – "правда", хоча варто додати, що у деяких інших державних органів показники приблизно такі ж або навіть гірші.

Раунд 4. Росія

Володимир Зеленський

МАНІПУЛЯЦІЯ

Та надо говорить (с Россией), всё очень просто: "Что вы хотите? Чего вы к нам пришли?" Написали пункты. "Шо надо, ребята?" Потом бы я взял эти пункты, мир-то надо на наших условиях. Потом сказал: "А вот наши пункты". Где-то посередине бы сошлись. <…>Но, как и выбор президента, всё решение на вас. Вот вам референдум. <…>Онлайн (проведем опрос), по телевизору. Ребята, нам надо хотя бы знать результат, что думают люди. Люди тебе голосуют. Однозначно за, однозначно против не будет, но будет какая-то история. Утвердили список (условий для перемирия) и пошли жить.

25/12/18 (33:50-35:13)

Якщо не станеться якихось кардинальних змін всередині Росії або міжнародний тиск не стане критичним для Кремля (а обидва варіанти виглядають малоймовірними в найближчому майбутньому), то вирішити конфлікт справді можна лише шляхом переговорів з Росією. Але важливо розуміти, що у такому випадку Україна змушена буде йти на поступки, які зараз видаються неприйнятними. Про які поступки йдеться? Ось лише кілька найголовніших:

  • РФ прагне легітимізувати окупацію Криму (про висловлення таких ідей повідомляли представники України в Мінській групі Роман Безсмертний та Євген Марчук),
  • заблокувати потенційний вступ України до НАТО ( "Russian deniable intervention in Ukraine", стор.15-21),
  • особливий статус для ОРДЛО із збереженням там впливу РФ та фінансуванням цих територій з бюджету України (як передбачено Мінськими угодами).

При цьому у нинішній ситуації незрозуміло, що може змусити РФ "зійтись десь посередині". Також питання в тому, чи готові зараз до таких поступок українське суспільство та будь-який всенародно обраний президент. Для того, щоб це зрозуміти, справді можна провести загальнонаціональний референдум. Щоправда, спочатку потрібно прийняти закон, який регулював би процедуру його проведення, оскільки зараз такого закону немає ( останній закон визнано неконституційним).

Однак проведення референдуму з питань підписання мирної угоди є дуже ризикованим інструментом: відомо чимало випадків, коли плебісцит ще більше антагонізував нестабільне суспільство. Незрозумілим також є твердження про те, що результатом референдуму не буде "однозначно за" чи "однозначно проти". Це може свідчити про бажання провести референдум лише для галочки і залишити можливість трактувати його результати на власний розсуд.

Врешті решт, голосування онлайн або по телевізору не може наразі замінити загальнонаціональний референдум. По-перше, його навряд чи можна буде назвати репрезентативним. По-друге, в умовах нинішньої інфраструктури подібні голосування не убезпечені від кібератак та маніпуляцій, що підтверджує навіть досвід розвинутих країн.

Петро Порошенко

ПРАВДА

І статус держави агресора за Росією закріплено і в українському законодавстві.

28/08/18 (39:46-39:51)

Росію визнано агресором у кількох українських законодавчих актах. Зокрема, у Зверненні ВРУ до міжнародних організацій та у Законі "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

"Vox Connector", спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, у мене на роботі проводиться відкрита агітація за конкретного кандидата.
24,1%
Ні, жодного тиску чи відкритої агітації за когось із кандидатів у мене на роботі не було.
75,9%
#вибори #вибори 2019 #зеленський #порошенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...