• Головна
  • У Кам'янці-Подільському відкрили нову електростанцію
13:30, 4 березня 2019 р.
Надійне джерело

У Кам'янці-Подільському відкрили нову електростанцію

Фото: "Міськтепловоденергія Комунальне Підприємство"

Фото: "Міськтепловоденергія Комунальне Підприємство"

2 березня в приміщенні ТЕС на вул. Крип’якевича відбулося урочисте відкриття нової електростанції з трьома когенераційними газовими установками для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

Наразі Україна стоїть на порозі енергетичної революції, коли вже сьогодні слід думати, чим заміщувати традиційну атомну енергетику. Енергетична стратегія України до 2030 року одним із пріоритетів визначає використання скидного тепла та перетворення котелень, що виробляють лише тепло, на когенераційні електростанції. Саме тому керівництвом міста і КП "Міськтепловодоенергія" було прийнято рішення про будівництво  електростанції, встановленою потужністю: електричною - 1,89 МВт;  тепловою -3,0 МВт, повідомляє прес-служба КП "Міськтепловодоенергія".

Нова електростанція – це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії.

Особливістю когенераційних технологій є зменшення витрат палива на виробіток теплоти і електроенергії, тобто витрати на енергоносії, а разом з цим скорочення викидів парникових газів і шкідливих речовин в навколишнє середовище. Основне завдання даної  електростанції –  виробництво електроенергії для власних потреб підприємства, отримання її для використання по собівартості на виробництво послуг з теплової енергії, водопостачання і водовідведення.

1. Енергетична  незалежність КП "Міськтепловодоенергія" і міста загалом, полягає в убезпеченні підприємства і мешканців від аварійних чи планових віялових (які раніше  траплялись часто) відключень електроенергії. Адже в результаті перепадів напруги у мережі,  які можуть відбуватися досить часто (6 разів ставались відключення е/енергії на КПМТВЕ у січні і 8 разів - у лютому цього року) залишаються без електрики і автоматично відключаються на тривалий час каналізаційні насосні станції на міських очисних спорудах, обладнання водопровідної мережі і котелен . Власна електростанція дозволить об’єктам КПМТВЕ не залежати від ТОВ "Енергосистеми України", дасть ефект в підігріві гарячої води, особливо влітку.

2. Річний економічний ефект -11,1 млн грн. Річний виробіток продукції: електричної енергії – 12,1 млн КВт-год; теплової енергії - 14,8 тис. Гкал.

3. Наразі про зменшення тарифів мова не йде, які і без того менші за середньостатистичні по Україні, а йдеться  про стримування зростання тарифу, який встановлює  для нас державний  регулятор НКРЕКП.

4. Обладнання  для електростанції було закуплено за кошти Світового банку, все інше зроблене силами самого підприємства. Загальна вартість проекту - 35 млн грн.

Фото: КП "Міськтепловодоенергія"

Читайте також:"ТОП-7 новин тижня, які ви могли пропустити"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так
92,3%
Ні
3,9%
Мені байдуже
3,9%
#Міськтепловодоенергія #Крип'якевича #електростанція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...