• Головна
  • День Гідності та Свободи: думка кам’янчан
09:26, 21 листопада 2018 р.
Надійне джерело

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан

21 листопада в Україні відзначатимуть День Гідності та Свободи. Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про відзначення в 2018 році Дня Гідності та Свободи". Про це повідомила прес-служба президента. Цього дня згадуватимуть тих, хто зробив свій внесок у Революції Гідності та Помаранчеву революцію. Проте цей день не є одним із офіційних вихідних, українці 21 листопада працюватимуть.

Журналісти "3849.com.ua" запитали в кам’янчан про їхнє ставлення до Дня Гідності та Свободи, про спогади і надії на найближчі зміни.

 ###

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан, фото-1

Фото:Фейсбук

У ході саме цих епохальних новітньої історії України подій українці вкотре показали свою свободолюбивість, незгоду з тим, коли рішення намагаються прийняти всупереч волі більшості. Після кривавих подій початку 2014 року певно всі чекали тотальних змін у державі, які б наблизили нас за рівнем життя до передових європейських країн, однак, на жаль, так не сталося. Але чи було б краще, якби не було подій 2004 та 2013–2014 рр.? Певно що ні, бо ми і досі тягнули б за собою "багаж" радянського тоталітарного минулого та "дружні обійми" північного сусіда. Врешті, в історії немає "якби" і "якщо б", а є факт – виявлення українцями своєї незгоди з політикою правлячих кіл, бажання рухатися не у східному, а в європейському векторі, врешті, хоча б трішки відчути себе господарем у своєму домі чи то пак країні.

Ігор Старенький

###

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан, фото-2

Фото:Фейсбук

Революція Гідності – це прояв того, що наш народ зумів прокинутися, узяти відповідальність за своє майбутнє та запустити процес перетворення в єдину політичну українську націю. Переконаний, що ця подія поділила історію України на "до і після". Сотні тисяч людей по усіх регіонах активно підтримали обраний курс на євроінтеграцію.

Одними із перших виступили проти тотальної несправедливості студентська молодь. Зокрема і студенти К-ПНУ біля стін міської ради організували безстрокову акцію "Україна – це Європа", до якої згодом долучилася громада міста, були організовані неодноразові мітинги.

На жаль, ні одна кардинальна революція не проходить без жертв. Український народ за свій вибір заплатив і продовжує платити найвищу ціну – людські життя. Одними із перших у незалежній Україні віддали своє життя Герої Небесної Сотні. Українці, які любили свою Батьківщину і хотіли світлого майбутнього для неї. Серед цих Героїв було чимало молоді та студентів.

Це є черговим свідченням того, що студентство відігравало важливу роль у житті країни. У наших руках майбутнє! У  День Гідності та Свободи потрібно вкотре віддати належне Героям Небесної Сотні, усім захисникам. Варто сказати - "Я докладу всіх зусиль, щоб такого більше не сталося!" Слава Україні!

Олександр Марчук

###

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан, фото-3

Фото: Фейсбук

Ця подія в історії нашої держави для мого покоління буде завжди переміною свідомості. Пам'ятаю, як студенти дружньо зібралися і пішли на місцевий майдан під міську раду. Революція Гідності - це відправна точка, після якої розпочався відлік  перетворень у нашій державі. Але неможливо змінити у країні олігархічний лад на демократичний за 1 день, 90 днів чи 4 роки. На це потрібно десятки років, допоки дійсно Україна стане політично культурною та зрілою державою з дітьми (українцями), які її люблять, поважають, плекають. Є до чого прагнути. Але такі дні як День Гідності та Свободи мають стати днями подяки та молитви за тих, хто віддав життя за цю "відправну точку" для нашої України. І ми маємо пам'ятати,  якщо змін захоче кожен українець – потрібно брати відповідальність і не боятися діяти, адже все залежить від кожного з нас.

Христина Будурович

###

День Гідності та Свободи: думка кам’янчан, фото-4

Фото: Фейсбук

День неймовірного піднесення духу, братерства, коли об’єднуються мільйони заради справедливості та свободи. У День Гідності і Свободи  навколо відчувається справжній вільнодумний дух свободи.

Дмитро Бачинський

Читайте також:"Євробляхери" заблокували рух при в'їзді у Кам'янець"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я вважаю, що потрібно відстоювати свої права.
36,4%
Ні, мені здається, що людям просто нема чим зайнятись.
57,6%
Мені всеодно.
6,1%
#День Гідності та свободи #революція #пам'ять #свобода
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...