• Головна
  • Праця неповнолітніх: яка думка кам'янчан з цього приводу
14:01, 3 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Праця неповнолітніх: яка думка кам'янчан з цього приводу

Праця неповнолітніх: яка думка кам'янчан з цього приводу

Щодо праці неповнолітніх постійно точаться гарячі дискусії. Прийняття на роботу неповнолітніх завжди викликають багато питань, особливо з боку роботодавців.

Редакція сайту "3849.com.ua" провела опитування серед кам'янчан на тему "Ваше ставлення до працевлаштування неповнолітніх (підробіток дітей до 18 років)"

Прихильників того, що діти повинні вчитися заробляти гроші 90,8% із 195 опитаних.

Категорично проти використання дитячої робочої сили 7,2%. Байдужими залишилися 2,1% опитаних.

Для того, щоб з’ясувати, як правильно прийняти на роботу неповнолітнього, потрібно вирішити, хто такі неповнолітні та з якого саме віку особа може бути стороною трудового договору, тобто працівником.

Неповнолітні відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) — особи, що не досягли шістнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, але в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Частина перша статті 189 КЗпП говорить про те, що не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. Однак ця норма має виключення: так частинами другою та третьою зазначеної статті встановлюється можливість прийняття на роботу осіб, які досягли п’ятнадцяти років та чотирнадцяти років за певних умов.

Так, при прийнятті на роботу осіб, яким виповнилося 15 років, має бути дотримана умова наявності згоди одного із батьків або особи, що його замінює. Повідомляє rabota.ua

А для осіб, яким виповнилося 14 років, є кілька умов, які полягають у наданні аналогічної згоди, а також мети такого працевлаштування, тобто для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час.

Так при працевлаштуванні неповнолітнього він повинен подати такі документи:

  • паспорт чи свідоцтво про народження;
  • копію облікової картки фізичної особи — платника податків;
  •  заяву про прийняття на роботу;
  •  трудову книжку (за наявності);
  • документ про освіту;
  • довідку про проходження медичного огляду.

Вже на стадії подання таких звичних при працевлаштування повнолітніх осіб документів, стосовно документів неповнолітніх виникає багато питань.

Читайте також:"Кам'янецькі музейники готують віртуальну екскурсію фортецею мовою жестів"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#працянеповнолітніх #опитування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...