• Головна
  • В Кам’янці стрімко шириться кір
17:09, 4 червня 2018 р.
Надійне джерело

В Кам’янці стрімко шириться кір

В Кам’янці стрімко шириться кір

З початку року вже захворіло 40 осіб, 24 дитини та 16 дорослих.

Якщо у першому кварталі було зареєстровано лише 3 випадки кору, то вже з квітня інфекція швидко розповсюдилась серед мешканців міста, в тиждень реєструється по 4–8 випадків. За даними проведеного епідрозслідування встановлено, що перші випадки кору у квітні зареєстровані у 9-ти дітей ромської національності, котрі контактували із хворими на кір в різних регіонах України, де реєструється масова захворюваність – це переважно Закарпатська область, Івано-Франківська, місто Київ та інші.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України найбільша кількість хворих спостерігається в областях з найнижчими показниками імунізації. Так, у Івано-Франківській області з початку року захворіли 2034 людини (627 дорослих і 1407 дітей), в той час заходами посиленої імунізації охоплено 60,6% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 51,4% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу КПК. У Закарпатській області захворіли 1987 людей (403 дорослих і 1584 дітей), а заходами посиленої імунізації тут охоплено 52,1% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 62,5% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу КПК. Серед захворілих у нашому місті 15 % становлять щеплені, але серед дорослих у 9-ти чоловік (а це 22,5% від усіх захворілих) відсутні дані за щеплення.

Зіштовхнулися ми і з випадками, коли в медичній документації щеплення просто записані, але насправді не зроблені, і мами захворілих дітей охоче в цьому зізнаються, навіть не роздумуючи. Всім відомо, що найефективнішим методом профілактики є вакцинація. Згадаємо про те, що із появою вакцин у світі була ліквідована така інфекція як натуральна віспа, від якої вмирали мільйони, смертність від дифтерії сягала 50% до вакцинації, а зараз реєструються одиничні випадки у рік по всій країні, зменшилась до нуля захворюваність на поліомієліт, після якого інвалідизація дітей наступала у 90% випадків, практично люди перестали хворіти на правець завдяки плановим щеплення та терміновій профілактики правцю після отриманої травми.

Звичайно, записані фіктивно щеплення у форму – це насамперед рішення батьків і відповідальність теж виключно лягає на них. Хоча медики, які на це погоджуються, замість того щоб переконати батьків у необхідності щеплень, роблять їм ведмежу послугу. Інколи батьки навіть самі не розуміють, на що наражають своїх дітей вписуючи їм фіктивні щеплення. Набагато чесніше вже відмовитись офіційно від щеплень, якщо на те є якісь свої переконання. Адже коли діти в садочку чи у школі контактують з інфекційним хворим, то щеплення за епідпоказами проводяться не щепленим. А якщо дитина має якусь хронічну недугу, чи ваду, чи вроджену патологію, то батькам здалося б не те що відмовлятись від щеплень, а навпаки першими поспішити на вакцинацію, адже ці дітки з ослабленим організмом будуть і першими мішенями для вірусів чи бактерій, та й перебіг інфекційних хвороб у них набагато важчий.

Сьогодні ми говоримо про кір, що є ще не надскладною інфекцією, хоча в Україні вже 8 хворих кором померло, а у 70% хворих захворювання супроводжується пневмоніями, або ж іншими ускладненнями. А завтра, коли діти почнуть хворіти дифтерією, а не приведи Боже захворіла дитина, у якої були фіктивно вписані щеплення, помре, то ті ж таки батьки не визнають своєї провини за це, а звинуватять медиків, тому що саме медики повинні знати про недугу більше ніж все і до яких тяжких наслідків вона може призвести.

Чомусь батьки дуже бояться реакцій на щеплення, які бувають місцевими (почервоніння, набряк, біль в місці введення вакцини) та загальними (підвищена температура тіла, загальне нездужання, головний біль тощо), але за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я реакція організму на проведене щеплення означає лиш те, що у дитини активно виробляється імунітет проти інфекції, а значить він буде стійким та ефективно захищатиме дитя від ризику інфікування та розвитку хвороби. Інша справа – ускладнення після щеплення, але , за статистикою, вакцини дають набагато менше ускладнень, аніж безліч інших медичних препаратів. Навіть прогнати глисти буває небезпечніше, ніж зробити щеплення.

Переконати всіх неможливо, але можливо хтось перегляне свою думку щодо щеплень, хтось по-новому зважить всі за і проти, а хтось не зробить іншому «ведмежої послуги».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кір #здоров'я #епідемія #вакцина #щеплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...