Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця»

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця»

Відпочинок буває різний, для когось вдається відновити сили в активному відпочинку з друзями, комусь вистачає «лінивого дня» вдома, а декому, щоб відволіктись від буденної метушні, потрібні враження.

Команді сайту «3849.com.ua» під час чотирьох вихідних днів вдалося побувати у неперевершеному місці, яке було невідомим та відкрилось саме зараз для нас - Свято-Миколаївський чоловічий монастир «Галиця».

Особливість даного монастиря у тому, що він знаходить на стрімкому схилі правого берега Дністровського водосховища, 120 метрів над його рівнем.

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-1

Кам’янчанам відомий Бакітський Михайлівський печерний монастир , а ось про «Галицю» мало хто знає, як говорять мешканці останнього, він не розрекламований.

Печерний чоловічий монастир знаходиться на крайньому сході Чернівецької області, з Кам ’ янця-Подільського до с. Галиці – 120 км.

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-2 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-3 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-4

Монастир існує з XI століття, тобто у нього багата та насичена історія. Він пережив молдавський, російський, румунський, радянський періоди та зумів донести свою духовність до сьогодення. Так, в різні періоди історії, наскельний монастир функціонував або був закритий, але постійно знаходились монахи, які бралися до його відновлення.

Символічним видається те, що побувати у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі нам вдалось 24 серпня, у День Незалежності України. Говорити про сучасне відновлення печерної обителі також можна із проголошенням Незалежності. У 90-х роках на цих територіях працювала археологічна експедиція, яка трохи затягнула процес відновлення, а ось у 1999 році троє монахів «Хрещатицького монастиря» отримавши благословення владики Онуфрія за рік відновили старовинну православну святиню у скелях.

Обитель розташована у декілька ярусів на яких розміщені храми, келії монахів, трапезна. Збереглись навіть старовинні печери монахів, в яких вони усамітнювались для молитви. Скелі та печери мають цікаві розписи – петрогліфи (малюнки на кам ’ яній основі).

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-5 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-6 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-7 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-8

З монастиря відкривається захоплюючий краєвид на широкоплечий Дністер, таке місце допомагає розібратись у собі та привести до ладу думки.

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-9

Якщо вас зацікавив Свято-Миколаївський чоловічий монастир, перед поїздкою не забудьте, що ваш зовнішній вигляд повинен відповідати церковним правилам. Жінки у спідниці нижче колін, плечі прикриті та, обов’язково, покрита голова. Чоловіки у штанах та з прикритими плечами.

Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-10 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-11 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-12 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-13 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-14 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-15 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-16 Свято-Миколаївський чоловічий наскельний монастир «Галиця», фото-17

Пізнавайте таку незвідану Україну.

Монастир подорож чоловічиймонастир Галиця Дністер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10.67 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Достовірність
266 переглядів у липні
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073