• Головна
  • У Кам’янці зустрілися археологи з усієї України
14:01, 11 жовтня 2016 р.

У Кам’янці зустрілися археологи з усієї України

На початку жовтня Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник провів VІ-ту наукову конференцію "Археологія & Фортифікація України".

Захід відвідало більше п’ятдесяти науковців з Кам’янця-Подільського, Києва, Львова, Тернополя, Одеси, Республіки Молдова.

На пленарному засіданні співробітники Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції ДП НДЦ ОАСУ ІА НАНУ представили попередні результати археологічних досліджень. Розглядалися подробиці відкриття першої в Україні майстерні з обробки міді енеолітичного часу. Майстерня існувала в північно-східній частині майбутнього Польського ринку і входила в систему першої системної забудови віком 6 000 років. Також розглянуто подробиці відкриття у Кам’янці гарматної майстерні 1706-1734 років та вежі Сільницького (Турецька) XVII ст.

На секції археології значну частку складали доповіді, присвячені матеріальній культурі Кам’янеччини у передскіфський та скіфський часи. Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник інституту археології НАН України з міста Києва Могилов Олександр Дмитрович презентував карту нових пам’яток раннього залізного віку на лівобережжі Середнього Подністров’я, виявлених в останні роки. Дослідник акцентував увагу на особливостях датування та інтерпретації .

2

Старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ, кандитат історичних наук, Лариса Іванівна Виногродська більше 20 років досліджує замки та поселення Поділля. У неї найбільший в світі досвід роботи на подільських пам’ятках пізнього середньовіччя та нового часу. Цього разу, вчена розповіла про дослідження оборонних споруд у Сатанові. Зокрема було розкрито місцезнаходження та архітектурні особливості решток п’ятикутного замку, який нажаль не зберігся.

Пашковський Олександр Андрійович, завідувач відділу «Київ давній та середньовічний» музею історії міста Києва розповів про Комплекс кахлів з розкопок на вулиці Довгій 2/11 в Старому місті, особливістю якого є загальна картина оздоблення печей на Поділлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#археологія #Кам'янець #музей #науковаконференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...