GPS – це американська система глобального позиціонування, що визначає положення об'єктів за допомогою супутників. Спочатку вона була створена для військових цілей, але через деякий час GPS обладнання на авто стало доступним для всіх жителів планети.

GPS трекер – це спеціальний приймач, що дозволяє визначити координати об'єкта до кількох метрів. Пристрій має тісний зв'язок із сервером, куди і передає всі зібрані дані.

Які завдання виконує GPS-трекер?

  • Визначає координати транспортного засобу в реальному часі і маршрут за попередній період.
  • Визначає швидкість пересування на кожній ділянці маршруту. Якщо водій перевищує швидкісний режим, система повідомить про порушення власника транспортного засобу.
  • Визначає час, місце та тривалість зупинок на маршруті.
  • За умови, якщо до трекера буде підключено датчик рівня палива Bluetooth, можна дистанційно контролювати рівень палива в баку, а також кількість заправленого з точністю до 1 літра.

Мета використання GPS-трекера

Як правило, трекер використовують для контролю комерційного транспорту, а також у компаніях, які здійснюють вантажні та пасажирські перевезення. Його також можна зустріти на сільськогосподарському, вантажному, спеціальному транспорті.

Основна мета використання: контроль за експлуатацією транспортного засобу. З його допомогою можна виключити нецільове використання автомобіля, злив палива та інші неправомірні дії співробітників, які негативно впливають на рентабельність компанії.

GPS трекер входить до складу супутникової системи моніторингу, де є її основним компонентом.

Критерії вибору GPS трекера

Перш ніж купити GPS трекер, варто пам'ятати, що бюджетні моделі відрізняються малим функціоналом і низькою якістю, і досить швидко виходять з ладу. Пропонуємо далі розглянути рекомендації експертів, які допоможуть вибрати якісний трекер та залишитися задоволеним покупкою.

  • Вартість. Купуючи трекер, важливо враховувати, що для його використання слід щомісяця вносити абонентську плату.
  • Розмір. Якщо основною метою трекера є не прихований моніторинг, то його розмір не має значення.
  • Додаток. Бажано, щоб компанія-виробник пропонувала власну програму, оскільки софт від інших розробників може функціонувати некоректно і частина функцій може бути недоступна.
  • Батарея. Більшість трекерів функціонує за рахунок бортової мережі автомобіля, але при цьому має власну батарею, яка використовується у разі, якщо відсутнє підключення з електричною мережею. Чим вища ємність батареї, тим довше прилад функціонуватиме автономно.

Вищеописані критерії вибору є основними. Однак до них також можна додати наявність водо- та пиленепроникного корпусу, кількість роз'ємів та слотів для СІМ-карт.